Maarit Eerme • 1. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Stockmann tahab taas tippu trügida

Stockmann Tallinnas.  Foto: Raul Mee

Eelmise aasta alguses avatud logistikakeskus ning kauba­majade kontseptsiooni muudatus aitavad muutuda tõhusamaks ja säästa miljoneid eurosid, loodab Stockmann.

“Meie eesmärk on olla järgmiseks aastaks kasumlik ettevõte. Lindexi ärisuunaga on väikesed väljakutsed, kuid teiste valdkondadega, kaubamaja ja kinnisvaraga, läheb plaani järgi,” ütles Stockmanni tegevjuht Lauri Veijalainen kaubandus.ee vahendusel.

Stockmann müüs sel aastal Soome kaubamajade toidukauplused S-Grupile, tehingu hind oli 27 miljonit eurot. Hetkel oodatakse Soome konkurentsiameti kinnitust, et saaks tehingu lõpule viia. Veijalainen märkis, et Tallinna ja Riia toidukaupade osakonnal läheb hästi, neid müüa pole plaanis, kuid nendes tuleb väike uuenduskuur.

Veijalainen ütles ka seda, et suvel avatud Tallinna Stockmanni kaubamaja Madmoiselle’i kohviku terass hakkas hästi tööle. Ettevõtte juhi sõnul kavatsevad nad kohvikute ja restoranide hulka oma kaubamajades kasvatada. “Lõppkokkuvõttes on klientide jaoks tähtis kaubamajast saadud kogemus.”

Veijalainen lisas, et nad ei plaani teenindajate hulka kaubamajades vähendada, see on nende jaoks väga oluline. “Efektiivsust otsime mujalt,” ütles ta.

Kasulik logistikakeskus

Üks suuremaid ja uuemaid efektiivsuse samme on olnud logistikakeskuse avamine, mis hakkab teenindama ka Riia ja Tallinna kaubamaja novembri lõpus. Ettevõtte tarneahela juht Elina Laine ütles, et logistikakeskuses olev automaatne kauba komplekteerimine on kümme korda efektiivsem kui manuaalne. Kui Stockmannil oli eelnevalt kuus logistikakeskust, siis nüüd on kõik ühes kohas koos. “See muudatus annab ettevõttele igal aastal 5,5 miljonit säästu,” ütles ta.

Logistikakskuses asub ka üheksa fotostuudio ala, kus on Soome kaks ainukest fotorobotit. Seal tehtud pildid lähevad peamiselt e-kauplusesse ning mõningad ka kataloogidesse ja teistesse reklaammaterjalidesse.

Vaata Äripäeva teemaveebist kaubandus.ee galeriid Stockmanni pressiürituselt Helsingis ja loe, millise nelja sammuga üritab Stockmann kasvatada külastajate arvu ja seeläbi ka ostude hulka. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt