Äripäev • 8. oktoober 2017 kell 6:39

Meeleavaldajad protestisid Putini sünnipäeval

Venemaa president Vladimir Putin  Foto: epa

Laupäeval kogunesid Venemaa erinevates linnades tuhanded meeleavaldajad, kes kutsusid üles riigi autoritaarset presidenti Vladimir Putinit tagasi astuma.

Eile oli Vladimir Putini 65. sünnipäev. Meeleavaldajad kogunesid tänavatele 20-päevast vanglakaristust kandva opositsiooniliidri Alexei Navalnõi üleskutsel, vahendas Reuters. Navalnõi vangistati avalike kogunemiste korraldamise reeglite vastu rikkumise tõttu.

Politsei pidas eilsetel meeleavaldustel üle kogu Venemaa kinni üle 250 inimese. 66 inimest peeti kinni Putini kodulinnas Peterburis.

Navalnõi, kes vangistati lühiajaliselt korrarikkumise pärast sel nädalal, on lubanud tuleval kevadel eesseisvatel valimistel samuti presidendiks kandideerida, ent usutakse, et suure tõenäosusega jätkab ametis Vladimir Putin. Putin, kes on praeguseks Venemaad juhtinud pea 18 aastat, ei ole veel kindlalt välja öelnud, kas ta kandideerib uuesti kuue aasta pikkusele presidendiametile, ent usutavasti ta seda siiski teeb ja tõenäoliselt ta ka võidaks valimised.

Hetkel kuum