Mihhail Kõlvart: mina poleks Allan Kiili tööle võtnud

19. oktoober 2017, 14:56
Vastutav abilinnapea Mihhail Kõlvart lubas kutsuda välja nii spordiameti kui Sõle spordikeskuse juhi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171019/NEWS/171019612/AR/0/AR-171019612.jpg

Tallinna spordi- ja noorsooameti eest vastutav abilinnapea Mihhail Kõlvart lubas linnale kuuluvasse Sõle spordikeskusse Allan Kiili ja Alar Nääme tööle võtnud keskuse juhi ja seda valitseva spordiameti juhi välja kutsuda, et küsida, kuidas ja miks sellised personalivalikud tehti.

Abilinnapea Kõlvart (Keskerakond) tunnistas täna, et kuulis esimest korda eile Äripäeva ajakirjanikult, et altkäemaksu võtmises süüdistatav Tallinna Sadama endine tippjuht Allan Kiil on palgatud linnale kuuluvasse Sõle spordikeskusse areenimeistriks.

Kiil ise ütles eile Äripäevale, on keskuses tööl olnud juba paar nädalat. Sõle spordikeskus avati külastajatele eelmisel nädalal vahetult enne valimiste lõppu, seda juhib Toomas Ristlaan (Keskerakond). Kõlvartile alluvat Tallinna spordi- ja noorsooametit juhib Rein Ilves.

Kõlvart hakkas uurima, kas Kiil ikka käib tööl

„Minu jaoks oli see uudis, millest sain teada teie käest. Täna hakkasin uurima, kas Allan Kiil üldse reaalselt töötab areenimeistrina, kas ta käib tööl ja teeb seal midagi kätega, sest areenimeister ju peab kätega rohkem töötama. Mulle kinnitati, et töötab,“ rääkis Kõlvart.

Küsimusele, kas Kõlvartil tekkisid kahtlused Kiili töötegemise kohta, vastas ta: „Ausalt öeldes küll. Mul tekkisid kahtlused, kas see on üldse seesama inimene, kellest on palju kirjutatud. Tuli välja, et on küll. Kui mina oleksin asutuse juht, siis ma muidugi ei võtaks sellist inimest tööle, aga asutuse juhil peab olema võimalus otsustada,“ lausus Kõlvart.

Ta lisas, et loomulikult tuleb lähtuda eelkõige sellest, mis on seaduslik ja mis mitte. „Kui ütleme, et inimene, kes on kahtluse all, ei saa töötada, siis tekib küsimus, kuidas ta elab. Kui inimest ei võta avalik sektor, siis teda ei võta tõenäoliselt ka erasektor samadel põhjustel. See tähendab, et inimene ei saa üldse tööd.“

Nääme palkamise eest vastutagu spordiameti juht

Lisaks Kiilile, kes astub lähiajal altkäemaksu võtmise süüdistusega alles kohtu ette, töötab Sõle spordikeskuse arendusjuhina alles tänavu aasta algul linna raha omastamises süüdi mõistetud keskerakondlane Alar Nääme. Erinevalt Kiilist oli Kõlvart tema palkamisest teadlik.

„Siin on sama küsimus – kas süüdi mõistetud inimene saab töötada või mitte? Ametnikuna kindlasti mitte, aga tema pole ka ametnik. Arendusjuht pole minu jaoks ka juhtiv positsioon, pigem tegeleb hooldusega seotud küsimustega, aga kindlasti on see koht, kus on küllaltki palju vastutust. Kui ameti juht tahab kasutada selle inimese teadmisi ja kogemust, siis tema peab selle eest ka vastutama,“ sõnas Kõlvart.

Ta märkis, et seadust pole spordiameti juht Ilves Nääme palkamisega rikkunud. „Karistus on tal minu teada kantud. Inimene sai aru, et ta tegi vea. Kas inimene peab olema karistatud kaks korda või terve elu? Kas ta ei saa töötada enam linna asutuses või tal on siiski võimalus alustada teise tööga,“ esitas Kõlvart retoorilised küsimused.

Kutsub juhid välja

Küsimusele, miks ei võiks arendusjuhi, areenimeistri või ükskõik millise teise ametikoha täitmiseks linnale kuuluvas spordikeskuses kuulutada välja avaliku konkursi, vastas Kõlvart, et see on ikkagi asutuse või ameti juhi otsustada, kuidas amet võtab asutusse töötajaid tööle.

„Ütlen ausalt, et kui mina oleks selle asutuse juht, siis mina korraldaks seda teistmoodi. Ma ei saa öelda, et see on ainult asutuse juhi vastutus, see on kindlasti ka ameti juhi vastutus ja tema kaudu ka minu vastutus,“ rääkis ta.

„Eriti veider on tunnistada, et saan selliseid asju teada ajakirjaniku kaudu. Minu teada on ameti juht (Rein Ilves – toim) välismaal puhkusel, pean ta välja kutsuma, kui ta tagasi tuleb. Pean välja kutsuma ka asutuse juhi (Toomas Ristlaan – toim), et küsida, kuidas ja miks sellised valikud tehti. Peame kaaluma, kas asutuse juht suudab seda tööd teha,“ lausus Kõlvart.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2017, 14:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing