Mait Kraun • 22. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Ehitusfirma pööras miljonikahjumi kasumiks

Müüriladumine  Foto: Julia-Maria Linna

Ehitusfirma Lindrem käive tõusis eelmisel aastal, kui ettevõte suutis aasta varasema ligi miljoni eurose kahjumi pöörata 250 000 euroseks kasumiks.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et krohvimise ja muude ehitustöödega tegeleva Lindrem ASi müügitulu langes mullu 7 protsenti, 6,54 miljoni euroni. Ärikahjum ulatus aga 254 346 euroni. Veel 2015. aastal teeniti 903 996 eurot kasumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt 38 inimest, see näitaja tõusis kahe võrra. Käive töötaja kohta langes 12 protsenti, 1,72 miljoni euroni. Keskmine brutotasu kasvas 3 protsenti, 2090 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Ettevõte kirjutas, et 53,1 protsenti käibest saadi Eestist, ülejäänud müügitulu tuli ekspordist. Rohkem majandustulemusi ei kommenteeritud.

Praegusel majandusaastal on ettevõtte eesmärgiks krohvitööde turuosa suurendamine, põhitegevuse rentaabluse kasv, töötajate koolitamine, firmakultuuri parandamine ja fassaadi krohvitöödes turuliidriks saamine.

Ettevõtte omanikud on Jaak Puskar (56 protsenti), Heino Lillipuu (22 protsenti) ja Vello Aaver (22 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt