Kristjan Pruul • 2. märts 2018 kell 11:25

Pärnakad plaanivad prügimäele Eesti suurimat päikesejaama

Paikre OÜ Rääma prügila kattis 2011. aastal Nordecon   Foto: Nordecon

Pärnu linnale kuuluv Paikre OÜ kavandab Rääma raba äärde Eesti suurimat päikeseelektrijaama, mille võimsus võiks olla isegi 5 megavatti.

Kokku kavatsetakse paigaldada kuni 22 000 päikesepaneeli, planeeringu aluseks võetud eelprojekti järgi võiks võimsust olla seal kuni 5 megavatti, selgub neljapäeval Pärnu linnavolikogus heaks kiidetud detailplaneeringust.

Niidu tööstuspiirkonna kõrval on jäätmehoidla all 34 hektarit maad ja sellel istub kuni 13 meetri paksuse kihina 1,2 miljonit tonni jäätmeid, mis on kaetud savikangaga. 

Prügilas on ka gaasitorustik, millega prügilagaas koostootmisjaama kogutakse. Praegu on gaasi seal kogutud 2012. aastast saadik ning kogused on hakanud vähenema, arvatavasti koguneb seal gaasi veel lähemad 10 aastat.

Põhiline mure ongi, et elektrijaama rajamisel ega kasutamisel drenaažkihti ja kattetekstiili ei rikutaks. Teisalt on päikeseelektrijaama rajamine sinna üks väheseid võimalikke maakasutusviise, sest sarnastel põhjustel ei saa sinna istutada ei suuremaid puid ega rajada päris hooneid.

Hetkel kuum