Äripäev • 27. aprill 2018
Jaga lugu:

Makseteenusefirma Revolut kaasas veerand miljardit

Revoluti äriarendusjuht Andrius Biceika  Foto: Verzlo ˇinios

Suurbritannia makseteenuste ettevõte Revolut kaasas 250 miljonit dollarit, mille põhjal hindab ettevõte oma väärtuseks 1,7 miljardit dollarit.

C-seeria rahakaasamise peainvestor oli Hongkongi riskikapitalifirma DST Gobal ühes USA Index Ventures ja Ribbit Capitaliga. DST Globali juhtpartneri Tom Staffordi hinnangul on ettevõtte pakutavad teenused lihttarbijale odavamad ja lihtsamad.

Varem oli ettevõte kaasanud juba 90 miljonit dollarit, teatas Mastercard deebetkaarti, valuutavahetuse teenust ning eraldi krüptorahade platvormi pakkuv Revolut. "Võime vaid head meelt tunda, et investorid asetavad Revoluti samale pulgale teiste maailma suurtehnoloogiaettevõtetega, is on paljude inimeste harjumusi muutnud," ütles Revoluti äriarendusjuht Andrius Biceika.

Uue kapitali abil laiendab Revolut tegevust USAs, Kanadas, Singapuris, Hong Kongis ja Austraalias. Lisaks värvatakse senisele 350 töötajale 450 lisaks.

Praegu läheneb ettevõtte klientide arv 2 miljonile, kellest aktiivseid igapäevaseid kasutajaid on 250 000. Muuhulgas on neil ka Eestis 10 000 kasutajat. Revoluti teatel tehakse nende süsteemis 1,8 miljardi dollari väärtuses tehinguid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas