Hommikuprogrammis: suurlennufirma juht ja töötu pangajuht

Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary.  Foto: EPA
Äripäev • 16 mai 2018

Pärast Versobanki likvideerimisotsust läks pangajuht Aivo Adamson töötukassasse ja võttis end arvele. Milline on tema värske kogemus, sellest räägib Adamson neljapäeval kell 7 algavas Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Lisaks tuleb hommikuprogrammis juttu sellest, mida soovitab Eestile neljapäeval Pärnu juthimiskonverentsil esinev odavlennufirma Ryanair juht Michael O’Leary. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor annab ülevaate Põhjamaade majanduse hetkeseisust ning selgitab, miks olid aasta alguses Eesti mitu majandusnäitajat möödunud aastaga võrreldes nõrgemad.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00-12.00 "Triniti eetris". Mure Eesti vee-ettevõtjate tuleviku pärast pani Eesti Vee-ettevõtete Liitu tellima analüüsi, mis selgitaks välja võimalikud tulevikustsenaariumid olukorras, kus eurotoetusi enam ei maksta ja riik vee-ettevõtjaid ei toeta. Saadud tulemustega ei ole aga sugugi kõik vee-ettevõtted rahul. Milline oleks parim tulevikuplaan Eesti praegusele 200 vee-ettevõttele, sellest räägivad analüüsi üks autoreid, OÜ Keskkonnalahendused juhatuse liige Indrek Tamberg ja Triniti vandeadvokaat Ain Kalme. Saadet juhib Kadri Põlendik.

13.00-14.00 "Imeline teadus". Seekordsest saatest saab teada, miks metsad sinavad, milliseks muutub kliimasoojenemise käigus Eesti ilmastik ja millised olid sõjaeelse Eesti liiklusohutuse parandamise võtted. Saadet juhib Alo Lõhmus.

15.00-16.00 "Innovatsiooniminutid". Saates on külas Starshipi asutaja Ahti Heinla ja Robotexi juhatuse esimees Sander Gansen, kellega tuleb juttu robootikast ja iduettevõtlusest ja järgmisest planeedi suurimast robootikafestivalist, mis toimub Tallinnas Kultuurikatlas. Saadet juhivad Kirke Klemmer ja Villy Paimets.

Hetkel kuum