Ave Lepik • 29. mai 2018 kell 10:03

Abramovitš võttis Iisraeli kodakondsuse

Vene miljardär Roman Abramovitš  Foto: Bloomberg

Vene miljardär ja Briti jalgpalliklubi Chelsea omanik Roman Abramovitš, kes jäi hiljuti Suurbritannia viisata, sai eile Iisraeli kodanikuks ja kavatseb kolida Tel Avivi, vahendas BBC Iisraeli meediat.

The Times of Israel vahendas siseministeeriumist saadud kinnitust, et oligarh maandus oma eralennukiga Ben Gurioni lennuväljal, kus talle anti välja Iisraeli isikutunnistus. Ühtlasi sai Abramovitšist ka oma ligi 11 miljardilise varaga Iisraeli rikkaim kodanik ning ta asub elama Tel Avivi, kirjutas väljaanne.

Ka BBC Iisraeli allikad kinnitasid, et Abramovitš maandus esmaspäeval Iisraelis ning sai seal ka kodakondsuse. Ent Briti meediakanali andmeil on vene oligarh tänaseks juba riigist lahkunud.

Abramovitš sai Iisraeli kodakondsuse seoses nn tagasipöördumise seadusega, mis võimaldab juutidel saada Iisraeli passi. Sealse meedia teatel esitas ettevõtja taotluse Iisraeli Moskva saatkonnale ning et ühtlasi loobus vene oligarh juudi riigi pakutavast hüvitisest, mis on n-ö kodumaale naasjatele ette nähtud.

Hiljuti kirjutas nii Briti kui ka Vene meedia, et Abramovitšil ei õnnestunud teadmata põhjusel pikendada oma Suurbritannia viisat. Sellest, et ta sõidab Iisraeli uue kodakondsuse järele, kirjutas läinud neljapäeval Bloomberg. Väidetavalt ehitab Abramovitš Tel Avivi eliitlinnajaos endale ka maja.

Kremli esindaja, president Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov ütles täna ajakirjanikele Abramovitši uue kodakondsuse teemat kommenteerides: „Kreml pole asjaga kursis, me ei jälgi oma ettevõtjate liikumisi ja sõite.“

BBC lisab, et Iisraeli passiga saab viisavabalt reisida 147 riiki, s.h ka Suurbritanniasse, kus võib sellise reisidokumendiga viibida iga 180 päeva järel korraga kuni 90 päeva.

Hetkel kuum