Äripäev • 15. juuni 2018 kell 14:11

Versobanki kõrvalmõju kõrvaldati: järelmaksukaardid töötavad jälle

Foto: Kuvatõmmis

Versobanki ootamatu sulgemisega lõpetas töö ligi 11 000 Liisi järelmaksukaarti, tänasest töötavad need taas, teatas Liisi järelmaksukaardi uus makseteenuste vahendaja AS Wallester.

Liisi järelmaksukaarti pakkuvale Koduliising ASile tuli Versobanki sulgemine sama ootamatult kui klientidele. „Uue partneri leidmine makseteenuse käigushoidmiseks nõudis kahjuks oma aja," tunnistas Liisi järelmaksukaarti pakkuva ASi Koduliising juhatuse liige Indrek Julge. "Me vabandame kõigi klientide ees ebamugavuste pärast ja saame teatada, et tänasest töötavad teie kaardid jälle. "

Kuigi järelmaksukaartide kasutamise ootamatu peatamine põhjustas Liisi klientidele üksjagu ebamugavusi, olid kliendid Julge kinnitusel mõistvad.

Praegu on häiritud veel uute kaartide väljastamine. Uute kaartide väljastamise kõrval vahetatakse lähiajal välja ka olemasolevad kaardid. "Arusaadavalt kaob Versobanki logo Liisi järelmaksukaardilt nüüd ära," selgitas Julge.

Euroopa Keskpank tunnistas selle aasta 26. märtsil Eesti finantsinspektsiooni ettepanekul kehtetuks Versobanki krediidiasutuse tegevusloa seoses oluliste ja pikaaegsete seadusnõuete rikkumisega eelkõige rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valdkonnas. Finantsinspektsiooni teatel olid rikkumised süsteemsed ja pikaaegsed ning pank ei likvideerinud neid täies ulatuses ka peale inspektsiooni sekkumist.

Hetkel kuum