Äripäev • 2. juuli 2018 • 1 min
Jaga lugu:

TOP 10: kuhu eestlane talvel reisib?

Foto: Andras Kralla

Reisiagentuuri Estravel statistika näitab, et sügiseks ja talveks on ette ostetud rohkem puhkusereise kui samal ajal aasta tagasi. Populaarseim sihtkoht on Kreeka.

Estraveli turundusdirektori Airi Ilisson-Cruzi sõnul on talvehooajaks ehk oktoobrist aprillini juba ostetud tuhandeid reise. Kõige rohkem reise on ette broneeritud oktoobrikuuks ja eelkõige Kreekasse.

Sügis-talvisel perioodil on eelistatud soojemad sihtkohad ja puhkusereiside esikümnesse kuuluvad riigid on jäänud võrreldes eelmiste talvehooaegadega valdavalt samaks. Sügisel reisitakse Vahemere maadesse: Kreekasse, Hispaaniasse, Türki ja Küprosele. Talvel, kui Euroopas juba jahedam, külastatakse kaugemaid sihtkohtasid, näiteks USAd, Taid ja Araabia Ühendemiraate. Kanaari saartele reisitakse kogu aasta.

Talvehooaja puhkusereiside sihtkohtade TOP 10:

1. Kreeka

2. Hispaania (sh Kanaari saared)

3. Egiptus

4. USA

5. Türgi

6. Küpros

7. Tai

8. Soome

9. Araabia Ühendemiraadid

10. Itaalia

Estraveli statistika järgi on talvereisiks kulutatav summa veidi tõusnud: keskmine talveperioodiks ette ostetud nädalane reis maksab 550 eurot reisija kohta, samas kui aasta tagasi oli selleks summaks pisut üle 500 euro ning viis aastat tagasi 410 eurot. Keskmine reisi pikkus on nädal kuni kaks ja sõltub sihtkoha valikust. Näiteks ollakse Kreekas keskmiselt nädal aega koha peal, samas kui Kanaari saartele või USAsse minnakse pigem kaheks nädalaks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt