Saurix ootab omanikelt rahasüsti

Aleksei Tšulets 2010. aastal.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 25. august 2018 kell 14:00
Uudised
Ainult tellijale

Kütuse müügiga tegeleva Saurix Petroleumi kahjum mullu süvenes ning omanikel eesotsas Aleksei Tšuletsiga tuleb äri püsti hoidmiseks firmasse raha sisse panna.

Kerge kütteõli, eriotstarbelise diislikütuse, diislikütuse, raske kütteõli, põlevkivikütteõli ja bensiini hulgimüügiga tegeleva firma puhaskahjum oli mullu üle 1,15 miljoni euro, samas kui aasta varem oli miinust vaid 371 000 euro jagu.

Juba varasemast kogunenud jaotamata kahjumi ning mulluse lisamiinuse tõttu on ka Saurexi omakapital äriseadustiku nõuetega vastuollu läinud, olles 2,2 miljoniga miinuses. „Omakapital on planeeritud viia vastavusse äriseadustiku nõuetega 2018. aasta jooksul emaettevõtte poolt tehtavate täiendavate sissemaksete teel,“ kinnitas juhatus majandusaasta aruandes.

Ka Saurix Petroleumi käive langes enam kui 10%, 77,2 miljoni euroni. Mullu teeniti tulu eelkõige mõüügist Leetu ja Eestisse, samas kui aasta varem oli kõige tähtsam turg Läti ning olulisel kohal lisaks Eestile ka Taani.

Miinus omanikke siiski ei heiduta ning aruandest võib lugeda, et omanike soov on ettevõtte tegevuse jätkamine. Käesoleval ning järgmistel majandusaastatel tahab Saurix Petroleum suurendada kõikide tegevusvaldkondade mahtusid ning laieneda uutele turgudele, seisab aruandes.

Saurixi tööjõukulud mullu pisut langesid: kui 2016. aastal oli 31 töötaja palgakulu 497 000 euro ligi, siis mullu saadi hakkama keskmiselt 30 töötaja ning 488 000 euroga. Kuus oli töötaja kohta keskmiselt brototasu 1355 eurot. Juhatusele, mille ainus liige oli aasta lõpul Andrei Kozlov, maksti aasta jooksul välja 23 259 eurot.

Saurix Petroleumist 40% kuulub Paldiski sadamate nõukogu liikmele Aleksei Tšuletsile eraisikuna. Veel 40% omanik on Hollandi Antillide firma CNP Investment N.V., mida on pärast Panama dokumendileket peetud samuti Tšuletsile kuuluvaks. Mulluses Äripäeva Rikaste TOPis oli transiidiärimees 51. kohal.

Hetkel kuum