Äripäev • 24. oktoober 2018
Jaga lugu:
Tallinna Vanasadama võimalik uus väljanägemine.  Foto: Tallinna Sadam

10 000 uut mereäärset eluaset Tallinnas

Tallinna valglinnastumine on pidurdunud ning asendunud kesklinna hoogsa tihendamisega endiste tööstus- ja sadama-alade arvel, rääkis eile eile toimunud linnafoorumil „Uus Vanasadam – hea ühisruum“ Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd. Mere äärde plaanitakse rajada ka 10 000 uut eluaset, kirjutab ehitusuudised.ee.

„Valminud masterplan ning sadamaala arendamise arutelud näitavad, et Tallinna Sadam ei näe Vanasadamat üksnes terminalidena – laevale mineku ja laevalt tuleku kohana – vaid paeluva ja mitmekülgse linnaruumina, kuhu tahaks ka niisama tulla ja seal pikemalt viibida,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd tõdes, et prognoosi kohaselt elab 10–15 aasta pärast pealinnas 500 000 inimest, seega kasvab elanike arv 2030. aastaks veel umbes 50 000 inimese võrra. See paneb surve ka taristule – näiteks on juurde tarvis 25 uut lasteaeda ja 5 uut kooli, samuti eeldab see radikaalset muutust liikumisharjumustes, kuna teedevõrk on end juba praeguseks kohati täielikult ammendanud.

Mereäärsete uusarendustega plaanitakse lähiaastail rajada 10 000 eluaset. Seega võib arvestada, et mereäärsetele aladele asub lähiaastail elama ühtekokku umbes 25 000 inimest.

Loe ka teemaveebist ehitusuudised.ee.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum