Äripäev • 24. oktoober 2018 kell 11:54
Taavi Sõnajalg tulistas tänavu suvel Tallinnas pärast sõnavahetust 26aastast meest.  Foto: Scanpix

Oleg Sõnajala poeg mõisteti tulistamises süüdi

Harju maakohus kinnitas täna kohtuistungil kokkuleppe, mille järgi mõisteti Oleg Sõnajala pojale Taavi Sõnajalale 1 aasta ja 10 kuud vangistust tingimisi.

Maakohtu teatel kuulub karistusest kohe ärakandmisele 4 kuud vangistust. Ülejäänud osa karistusest ei pöörata reaalselt täitmisele, kui Taavi Sõnajalg ei pane kahe aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut kuritegu ning täidab karistusseaduses sätestatud kontrollnõudeid ja kohustusi.

Lisakaristusena võeti Taavi Sõnajalalt relva ja laskemoona soetamise, hoidmise, edasi toimetamise ja kandmise õigus neljaks aastaks.

Taavi Sõnajalg peab hüvitama tsiviilhagi varalise ja mittevaralise kahju hüvitamiseks kogusummas 2025 eurot ning tasuma riigi tuludesse menetluskulud 750 eurot.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Tulistamise algatas sõnelus

Süüdistuse kohaselt tekkis selle aasta 30. juuni hommikul Tallinnas Pärnu mnt tänaval asuva kohviku juures inimeste vahel sõnavahetus, mille käigus võttis Taavi Sõnajalg autost tema nimele registreeritud tulirelva Sig Sauer ning lähenes ja sihtis 17aastase neiu ja tema selja taga seisva 26aastase mehe suunas. Hirmunud neiu kükitas maha ning samal ajal tulistas Taavi Sõnajalg, tabades mehe õlga. Samuti sihtis Taavi Sõnajalg relvaga tänaval viibinud kõrvalisi isikuid, kes olid sellisest tegevusest hirmul ning varjusid lähedal olevate sõidukite taha või jooksid eemale.

Kui Taavi Sõnajala isa Oleg on tuntud kui Eesti tuulikuettevõtja, kes koos venna Andresega veab tuulikuid arendavat ja tootvat Eleoni, siis Taavi on samuti olnud perekonna ettevõtetes tegev kas osaniku või juhatuse liikmena.

Taavi Sõnajalale kuulub veel kinnisvaraga ja tuuleenergeetika arendusega tegelev Pro Agentuur ning kaeva- ja mullatöid pakkuv Keskkonna Vara. Mõlema ettevõtte viimase majandusaasta aruanne on esitamata.

Hetkel kuum