Jaanus Vogelberg • 31. oktoober 2018 kell 14:14

Signaali uus tegelik kasusaaja on salapärane Thomas Karsten Beute

Foto: Raul Mee

Alates 29. oktoobrist on Signaal TMi tegelikuks kasusaajaks Äriregistris märgitud Hollandi kodanikust advokaat Thomas Beute. Briti äriregistris on sama mees kirjas aga Šveitsis elava Taani kodanikuna.

Beute omab üle 75% Ühendkuningriigis registreeritud ettevõttest Magenta Marine Ltd. Tal on teisigi ärihuvisid - näiteks on Beute Montenegro ettevõtte "Signature Investments Montenegro" juhatuses. Varasemalt töötas ta kuni 2013. aasta septembrini Šveitsi privaatpangas Julius Baer. Seal oli tema vastutada muuhulgas klientide raha haldamine ja neile õigusnõu pakkumine.

Sama aasta oktoobris liitus ta aga Šveitsi kinnisvarale keskendunud investeerimispangaga Vision Real Estate Investment Management (Vision REIM). Veel on mees panga kodulehe info kohaselt töötanud näiteks E&Y-s ja PwCs. Vision REIMi e-posti aadressilt tuli Äripäeva kiri aga tagasi.

Tallinna linna kauane partner, miljonite eurode väärtuses hankeid võitnud Signaal on varjanud oma tõelisi omanikke alates 2008. aastast, kui praegu ettevõtte nõukogus istuv Andres Peets firma maha müüs ja uus omanik offshore-auku kadus.

Näiteks eelmisel aastal võitis Signaal järgmiseks viieks aastaks kogu Tallinnas liiklusmärkide, fooride ja teekattemärgistuste paigaldamise-hooldamise hanke, mille maht on linna transpordiameti hinnangul 5-8,5 miljonit eurot.

Järgneb vestlus Signaal TM nõukogu liikme Tiit Arroga.

Tekkis küsimus Signaali osas. Vaatasin Äriregistrist, et tegelik kasusaaja on keegi Thomas Beute, Hollandi kodanik, sündinud 1982. aastal. Tahtsin küsida, et mis inimesega tegu on?

Mis te nüüd siis silmas peate täpsemalt…

Et kes see härrasmees on? Te kindlasti oskate öelda, olete ju Signaali nõukogus.

Ei tea, panite Google'isse, saite teada või? (naerab)

Ei, Google'ist ei leia eriti palju tema kohta, sellepärast uuringi teie käest.

Mhm...no mis te täpsemalt tahaksite teada?

Et kas ta on reaalne omanik, või advokaat, või esindaja…?

Ei ole esindaja, ta on ikka reaalne omanik.

Ja mis tema osalus on?

100%. Sest ta on Signaalis…(ohkab) jah, just nimelt, nii ongi.

Ja enne teda oli keegi teine omanik?

No ikka.

Kas oskate öelda, kes see võis olla?

Noh, ma ei tea, jääme selle juurde, et praegu on härra Thomas Beute.

Hetkel kuum