Jaanus Vogelberg • 9. november 2018 kell 11:44

Omanike Keskliidu juhiks valiti taas Priidu Pärna

Priidu Pärna   Foto: Andres Haabu

Eesti Omanike Keskliidu üldkoosolek valis EOKL esimeheks notar Priidu Pärna. Lisaks valiti juhatusse kinnisvaraekspert Tõnu Toompark, varahaldaja Andry Krass, koolitaja ja õigusekspert Tuulikki Laesson ja mälestistalude eestseisja Ott Rätsep. Valiti ka uus EOKL volikogu.

Liidu esimehe Priidu Pärna sõnul on EOKL prioriteediks seadusloomes ülemääraste omandikitsenduste vastu võitlemine. "Selles osas on hetkesihtmärk riigikogu menetluses olev muinsuskaitseseaduse eelnõu, mis ei taga omanikele kitsenduste hüvitamist ja sätestab ülemääraselt koormava loakohustuse igaks liigutuseks, mida omanik ehitismälestisel plaanib. Eriti ülemäärased on piirangud linnade ja Rebala muinsuskaitsealadel. Kindlasti seisame vastu katsetele kehtestada Eestis kinnisvaramaks. Lisaks ootab ees nõuete koondamine Tallinna Vee vastu, et tagasi nõuda ülemääraselt tasutud vee hinda," ütles Pärna.

EOKL üldkoosolekul esinenud justiitsminister Urmas Reinsalu pidas samuti oluliseks maksurahu kinnisvarasektoris ning kinnitas vajadust pidurdada elamiskulude kasvu ning vohavat õigusloomet.

Hetkel kuum