Äripäev • 12. detsember 2018 kell 9:56

Uuest aastast kaob taksodest mobiilimakse

Taxify sõitude eest Telia telefoniarvega enam maksta ei saa.  Foto: LIIS TREIMANN, Postimees/Scanpix

Peatselt vastuvõetava eurodirektiivi mõjul peavad telekomifirmad füüsiliste teenuste, nagu näiteks taksode mobiilimaksete, jaoks võtma endale tegevusloa. Kuna ettevõtted seda teha ei plaani, kaob ka võimalus taksodes mobiilimaksega tasuda, kirjutab Postimees.

Takso- või autopesuteenuse ja kõigi füüsiliste teenuste ja kaupade eest tasumisel mobiiliarvega tuleb sideettevõtjal edaspidi taotleda finantsinspektsioonilt tegevusluba makseteenuste osutamiseks.

Seda Eesti operaatorid aga mingil põhjusel teha ei taha ja Telia teatas eile, et lõpetab 1. jaanuarist m-maksete osutamise Taxify ja Taxigo taksosõidu ning autopesu puhul.

Mis juhtus?

Eesti peab üle võtma Euroopa Liidu makseteenuste teise direktiivi, mis piirab uuest aastast oluliselt mobiilioperaatorite võimalusi mobiiliarvega tasumise pakkumisel.

Mobiiliarvega saab jätkuvalt kuni 300 euro eest kuus tasuda selliste digitaalsete teenuste eest, nagu näiteks telefonihelinad, allalaaditavad videod, muusika ja mängud, aga ka elektrooniliste piletite, näiteks parkimispiletite ning heategevuslikel eesmärkidel tehtud annetuste eest.

Muudatusi on kavandamas ka Elisa.

Loe pikemalt Postimehest.

Hetkel kuum