Anu Jõgi • 20 mai 2019

Raskustes Stockmanni Eesti kaubamaja on kasumis

Foto: Andras Kralla

Raskustega maadlevasse Stockmann Groupi kuuluva Eesti Stockmanni puhaskasum kasvas eelmisel aastal üle 6%, aga käive kahanes.

Ettevõtte kasum ulatus 1,97 miljoni euroni.

Kaubamajad tõid Stocmann ASi emaettevõttele eelmisel aastal 26 miljoni euro suuruse kahjumi.

Tallinna Stockmanni kaubamaja käive oli 2018. aastal 47,6 miljonit eurot, mida oli 2,4% vähem kui aasta varem. „Põhjuseks oli kaubamärgi Hugo Boss üleminek kontsessioonmudeli põhisele tegevusele, mille tulemusel vähenes küll ettevõtte müügitulu, kuid mis mõjutas positiivselt brutokasumit,“ ütles Stockmanni kaubamaja direktor Marge Türner.

Võrdluskõlbulikuna püsis ettevõtte müügitulu 2017. aastaga samal tasemel. Sellelt aastalt ootab Stockmann AS müügitulu mõõdukat kasvu.

Stockmann AS on osa Soome jaekaubanduskontsernist Stockmann Group, mille jaekaubanduse haru Stockmann Retail kõrvale kuuluvad ka moekett Lindex ja kinnisvaradivisjon Stockmann Real Estate.

Stockmann Groupi eelmise aasta käive oli 1 018,8 miljonit eurot, mis on aasta varasemast väiksem. Ettevõte lõpetas eelmise aasta kahjumiga, ärikahjum oli 5 miljonit eurot, mida on siiski tunduvalt vähem võrreldes aasta varasema 148 miljoni euro suuruse kahjumiga.

Hetkel kuum