"Kui suur on su empaatiavõime?" ja teised poliitikute küsimused konkurentidele

Keskerakondlane Yana Toom ja EKRE liige Jaak Madison enne raadiodebati algust.  Foto: Andras Kralla

Euroopa Parlamenti pääseda üritavad poliitikud kasutasid võimalust konkurendilt midagi küsida väga erinevalt, küsimuste ampluaa ulatus poliitikalt personaalsete omadusteni ja vahepeal muutus omavaheliseks pingpongiks.

„Muidugi ma oleks poolt, see on minu emakeel, mis sa arvad?“ vastas keskerakondlane Yana Toom Äripäeva raadios EKRE liikme Jaak Madisoni küsimusele, kas tema hääletaks referendumil vene keele Eesti riigikeelena kehtestamise poolt, ja tõi näite, et Eestis elavale hiinlasele meeldiks ju ka, kui tema keel oleks siin riigikeel. „Ta raudselt oleks poolt.“

Madisoni arvates tekiks küsimus, kuidas hiinlane on saanud elamisloa siin, kuna ta peab ikkagi austama Eesti kultuuri ja kohapealseid traditsioone.

Siin tõi Yana Toom näiteks aga kohe iseennast ja küsis, kas tema eesti keelel on midagi viga.

Toom omalt poolt küsis Madisonilt isikliku küsimuse: "Kui kõrgelt sa hindad 10 palli skaalal oma empaatiavõimet?"

SDE kandidaat Marina Kaljurand aga küsis Isamaa esindaja Riho Terrase käest: „Miks sa ei läinud sinna sõltumatu kandidaadina, sest sa teatasid, et kandideerid Isamaa nimekirjas juba siis, kui oli teada, et Isamaa läheb Eestis koostööle EKREga?“

Kõikide debattide kokkuvõtet saab lugeda siit ning poliitikute küsimuste ja vastuste vooru saad elavas esituses kuulata siit:

Hetkel kuum