Äripäev • 25 mai 2019

Nädala raadiohitid: kadunud miljonid ja tulevikutöökohad

Eurorahatähed  Foto: Scanpix

Sel nädalal huvitas Äripäeva raadio kuulajaid kõige enam Tallinna börsilt kaduvad miljonid, tulevikutöökohad ja see, kes võiks meid esindada europarlamendis.

Nädala tagasivaates järjestame viimase nädala jooksul kõige enam kuulamisi saanud saated.

1. Investor Toomase tund: miks miljonid Tallinna börsilt lahkuvad

Professionaalsed rahaliigutajad Kawe Capitali partner Kristjan Hänni ja Trigon Capitali partner ja Ida-Euroopa fondijuht Mehis Raud avasid telgitaguseid, miks suurfondid siinselt börsilt miljonite eurode viisi lahkunud on.

Veel kuuleb vihjeid ja strateegiaid Tallinna börsilt, kuidas on alanud 2019. aasta fondidele, kust otsivad professionaalsed investorid praegu tõusupotentsiaali ja palju muud.

Saadet juhtisid Liina Laks ja Kaspar Allik.

2. Töö ja palk: mida praegu õppida, et tulevikus tööd oleks?

Rääkisime õppimisest, tuleviku töödest ja sellest, mida õppima minna, et tulevikus tööd oleks. Juttu tuli ka õpetaja ameti tähtsusest ja sellest, et robotid ei hakka kunagi tegema meeskonnatööd või loovalt mõtlema.

Stuudios olid töötukassa oskuste arendamise osakonna juht Kerstin Holland, Kutsekoja OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad ja Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson.

Saadet juhtis Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

3. Lavajutud: tuline debatt: keda saata Euroopasse?

Seekordsed “Lavajutud” oli salvestatud Pärnu Juhtimiskonverentsil 17. mail toimunud Euroopa Parlamendi kandidaatide debatil.

Arueluringis osalesid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esinumber Marina Kaljurand, Reformierakonna esinumber Andrus Ansip, Eesti 200 esinumber Lauri Hussar, Keskerakonna kandidaat Andrei Korobeinik ja Isamaa esinumber Riho Terras. Debatist pidi osa võtma ka EKRE kandidaat Jaak Madison, kes viimasel hetkel loobus.

Arutelu juhtisid Igor Rõtov ja Birjo Must.

4. Juhtimislabor: Sina ise kui kaubamärk

Persoonibränd ehk isiku kuvand kujuneb igast inimesest niikuinii. Küsimus on pigem selles, kas laseme teisel selle kuvandi luua või tahame ise end defineerida. Kuidas ennast kui brändi üles leida ja avalikkusele kommunikeerida? Saatekülalised olid Signe Ventsel, Kaileen Mägi ja Rain Tunger.

Saadet juhtis Keit Ausner.

5. Juhi jutud: tehnikust tippjuhiks saanud Risto Mäeots: ego tuleb alla suruda

Saates oli külas konkursi Parim Juht 2019 finalist, lennukihooldusteenuseid pakkuva Magnetic MRO juht Risto Mäeots. Juttu oli sellest, kuidas ta kavatseb ettevõtte käibe lähiaastatel mitmekordseks kasvatada, milliseid inimesi enda meeskonda otsib ning kuidas saada spetsialistist tippjuhiks.

Saatejuht oli Rivo Sarapik.

Magnetic MRO juht Risto Mäeots alustas ettevõttes tehnikuna.  Foto: Raul Mee

6. Eestris on ehitusuudised: Eesti kõrgeima büroohoone makett käis tuuletunnelis

Rääkisime kinnisvara arendusettevõtte Kapitel Liivalaia äri- ja elukvartali arendusprojektist, kus ettevõte tellis kogu arendusele tuuletunneli katsetused. Saksamaal läbi viidud tööd hõlmasid hoonetest 3D printeri abiga maketi valmistamist ning sellele tuuleandurite paigutamist, misjärel mõõdeti laboris erinevatest suundadest puhuva tuule mõju. Saatekülaline oli ettevõtte projektijuht Rait Riim.

Saatejuht oli Lauri Leet.

7. Tööstusuudised eetris: Operail sihib uut veduridiili

Saade keskendus sel korral Operaili tegemistele. Saates on juttu Operaili edasistest plaanidest – rääkisime vedurite ehitamisest, kaubaveost, digiraliseerimisest, vagunite rendist ja paljust muust. Külas oli Raul Toomsalu, juhatuse esimees.

Saadet juhtis Harro Puusild.

Hetkel kuum