Äripäev • 8 detsember 2019

Raadiohommikus: Euroopa energiaturud avanevad

Enefit Greeni juhi Aavo Kärmasega (pildil paremal) räägime sellest, miks nähakse kõige rohkem potentsiaali just Leedus.  Foto: Liis Treimann

Börsiplaani hauduv Enefit Green on juba mõned aastad olnud esindatud kõigil kolmel Balti turul ja näeb praegu kõige rohkem potentsiaali Leedus.

Enefit Greeni juht Aavo Kärmas selgitab Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kas Enefit Green ja teised Eesti energiatootjad võivad end tulevikus murda suurtele Euroopa turgudele või tulevad Euroopa energeetikahiiud hoopis Balti turule.

Samuti on külas Kristel Maria-Kadajane disaniettevõttest NOPE, et selgitada disani detailide olulisust ettevõtte kasvustrateegia loomisel.

Stuudiost astub läbi ka Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask, et tutvustada esmaspäeval alguse saavat lugude sarja.

Saadet juhivad Allan Rajavee ja Indrek Mäe.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 „Kuum tool". Äripäeva ajakirjanikud Pille Ivask, Anu Lill ja Aivar Hundimägi räägivad esmaspäevasest kaaneloost ehk ohtudest, mis valitsevad investeerimismaailmas. Lugude sari saab jätku nädala jooksul.

12.00–13.00 "Juhi jutud". Saates on külas Ekspress Grupi juht Mari-Liis Rüütsalu, kellega teeme juttu sellest, kuidas teha edukalt kannapöördeid ning saada tippjuhiks, kuidas keerulised ajad on juhile vajalikud. Samuti kõneleme sellest, kuidas kohtusse jõudnud konflikt endiste töötajatega talle juhtimises kõige õpetlikuma aeg oli ja miks teised ettevõtjad selle kohtulahendi eest tänu avaldasid.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

13.00–14.00 „Maksu- ja tolliamet annab nõu“. Saates räägime värskest detsembri alguses avaldatud maksutahte uuringust ehk sellest kui altid on inimesed makse maksma ning mis faktorid seda mõjutavad.

Täpsemalt kõneleme sellest, miks on sellist uuringut vaja, mida võib sealt välja lugeda, mis poliitikasoovitusi võib uuringust leida, keda võib pidada nii-öelda riskigruppideks ning kas inimesed päriselt ka maksusüsteemist aru saavad või mitte.

Külas on maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid ning Eesti Uuringukeskuse uuringujuht Riin Pärnamets. Saadet juhib Priit Pokk.

15.00–16.00 „Lavajutud“. Eesti majanduse veduriks peetav puidusektor on nii kodu- kui maailmaturul väljapaistev ja tunnustatud puittoodete kõrgtehnoloogiline tootja. Selle võimsa majandussektori plaanidest 2020 aastal anti teada konverentsil „Puidutööstuse äriplaan“, kust pakume teile kuulamiseks kahte ettekannet.

Esimesena kõneleb SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor teemal „Sünged pilved maailmamajanduse kohal: kuhu seilab Eesti?“.

Teises saatepooles saab sõna Metsä Wood AS juhatuse liige Kaarel Tali. Kuulete ettevõtja kogemuslugu ja vaadet aastasse 2020.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuula Äripäeva raadiot ja vaata nädala saatekava siit.

Hetkel kuum