Euroopa Liidu liikmesriikide majandused peavad mitte üksnes taastama pandeemia-eelse kasvujõu, vaid väljuma globaalsest viiruskriisist rohelisema ja iseseisvamana. See aga tähendab, et ka kaubandussuhted tuleb kriitilise pilguga üle vaadata.

- Prantsusmaa väliskaubanduse ja majandusliku atraktiivsuse minister Franck Riester rõhutas, et Euroopa ühisturg peab muutuma nii, et suudaks olla keerulistel momentidel isemajandav.
- Foto: Andras Kralla
Prantsusmaa väliskaubanduse ja majandusliku atraktiivsuse minister Franck Riester ütles, et kuigi Euroopa Liidu majandused kasvavad kiiresti, millest võiks järeldada, et ühisturg taastub pandeemiast, tuleb siiski hoida toetusmeetmeid käimas, kuni pandeemiariskid on täielikult maandatud. Ühtlasi leiab Prantsusmaa minister, et Euroopa majandus peab muutuma iseseisvamaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA kaubandusminister Gina Raimondo tõdes, et kuigi Eesti efektiivne maksusüsteem on siin justkui rahvuslik uhkus, tuleks mõista, et 30 aastaga kiirelt arenenud majandusena on Eestil välisettevõtetele pakkuda rohkemat kui vaid maksusoodustused.
10 miljonit eurot oma siinse logistikakeskuse laienemisesse investeerinud ühe maailma suurima logistikafirma Katoen Natie omanik ja juht Fernand Huts nentis, et tarneahelatega on olukord hull, kuid Euroopa muutub tarnimisel olulisemaks keskuseks.
Euroopa Liidu siseturg oleks võinud koroonakriisi alguses kokku kukkuda, kui poleks suudetud piire taasavada ja kaupa liikuma saada, ütles Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei.
Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) on avatud toetus, mille eesmärk on vähendada Eestis pakendijäätmete teket ja toidukadu. Toetusega saab muuta pakendeid kestliku disaini abil paremini ringlussevõetavaks, asendada ühekordseid pakendeid korduskasutuslahendustega, luua digilahendusi, mis aitavad planeerida toidukoguseid ja rajada toidujagamiskappe.