Hiinat ootab ees karm korrektsioon. Lisaks: Ukraina saab kauaoodatud hävitajad, Donald Trump võib minna trellide taha ja Moskvas toimuvad taas plahvatused.
FOOKUSES: Hiina ägisev majandus, kohtualune Donald Trump ja segase tulevikuga krüptovarad
Kas Xi laseb Hiina majanduse põhja?
Hiina majandusest tuleb neil päevil üksnes halbu uudiseid. Küll ei kasva eksport, küll ähvardab deflatsioon. Sel nädalal otsustas Peking, et ei avalda rohkem noorte töötuse määra, sest ega midagi head sealt niikuinii ei tule.
Pea pool Hiina suurtest kinnisvaraarendajast teatas sel nädalal kahjumist, millest järeldavad analüütikud, et kriis Hiina kinnisvaraturul üksnes süveneb. Ehkki Peking on teatanud mõnest väiksemast potentsiaalsest abipaketist, ei usu turg, et sellest piisab. Midagi mastaapset ei ole aga kompartei valmis ette võtma.
Hiina jälgija Bill Bishop spekuleerib, et võib-olla ei saa kompartei veel õieti aru, kui sügav kriis Hiina majanduses on. Või siis planeerib riigipea Xi Jinping mõtlematut: nii nagu aasta alguses avas ta sisuliselt üle öö Hiina majanduse, võib ta lasta nüüd teha turul lihtsalt omad korrektuurid. Elame, näeme.
Donald Trumpi ähvardavad trellid
USA ekspresidendile esitati sel nädalal süüdistus Georgia osariigis, kus ta on kohtu all valimiste mõjutamise katse eest. Seadusepügalates järge ajades on peamine süüdistus väljapressimise eest, mida muidu on kasutatud maffiabosside kinnipanemiseks.
Kurikuulsas lekkinud telefonikõnes nõudis Trump 2020. aasta valimiste ajal, et Georgia osariigisekretär Brad Raffensperger “leiaks” talle 11 780 häält, et osariik Joe Bideni ees võita.
Süüdimõistmise korral ähvardab Trumpi vähemalt viieaastane vabadusekaotus, kuid see pole tal kaugeltki ainus kohtuasi. Tal on pooleli veel kohtuasi New Yorgis ja veel kaks föderaalkaasust.
Kõik see aga ilmselt presidendivalimisi ei mõjuta, kuivõrd lähema aasta jooksul lõpliku kohtuotsuseni üksi asi tõenäoliselt ei jõua. Arvamusküsitluste järgi on Trump pea sama populaarne kui Biden.
Krüpto ebamäärane tulevik
Bitcoini hind on kukkunud viimase nädalaga pea 10 protsenti, kuivõrd krüptovarade tulevik on USAs väga lahtine. Väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) võitleb krüptobörside vastu, mis veavad SECi juhi Gary Gensleri sõnul ebaseaduslikke väärtpaberibörse.
USA Kongressis ringleb paar seaduseelnõu, mis peaksid seda pilti justkui selgemaks tegema, kuid Gensler ütleb, et seda pole vaja – olemasolev väärtpaberite regulatsioon on piisav ning krüptoettevõtted ei taha seda lihtsalt järgida.
Ei Coinbase’i ega Binance’i jaoks, mis on USA populaarseimad krüptobörsid, ei paista tulevik ülemäära roosiline. Kas SEC tahab aga sektorit lõpuni kägistada, pole ka selge.
Minu Äripäeva kasutamiseks logi sisse või loo konto.
Sisemajanduse kogutoodang
Muutus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, %
Allikas: Statistikaamet
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.