Krüptomiljonäride advokaat USAs: võimud lubasid poole lühemat vangistust
Ameerika Ühendriikide võimud on nõustunud, et ei küsi Eesti krüptomiljonäridele karistust rohkem kui kümneks aastaks, ütles Ivan Turõginit USAs esindav advokaat Andrey Spektor Äripäevale.
USAs kohtu all olevate Ivan Turõgini (pildil)ja Sergei Potapenko advokaadid USAs usuvad, et suudavad näidata, et mehed võib hoopiski vanglakaristuse asemel koju saata. Foto: Andras Kralla
USA justiitsministeerium teatas eelmisel nädalal, et Turõginile ja Potapenkole määratakse karistus 8. mail ja mõlemat ähvardab maksimaalselt 20 aastat vangistust. Spektori sõnul on aga USA võimud nõustunud meestele määrama palju lühema karistuse.
Esmalt krüpto kaevandamise tehnikat ja riistvara lubanud, seejärel kaugkaevandamist pakkunud ning kolmandana revolutsiooni krüptopanganduses välja hüüdnud mehi võib oodata nüüd suure ookeani taga kuni 20aastane vanglakaristus.
Kogu maailm liigub üha suurema digitaliseerimise poole, kuid kas ka haridus suudab selle arenguga sammu pidada? Tehisintellekt ja virtuaalsed klassiruumid on juba kohal, muutes õpetamise ja õppimise viise, kuid kas Eesti haridussüsteem suudab selle tempoga kaasa minna? Ja kas ainult tehnoloogia kasutamine hariduses on piisav või vajame ka sisulisi muutusi õpetamismetoodikas?