Jaga lugu:

Estonian Airi tütarfirma AS Estonian Air Regional müüdi Fortaero BBAA OÜle, mille emaettevõte on tegutsenud 16 aastat Venemaal ärilennunduse valdkonnas.

Estonian Airi juhi Jan Palméri plaan müüa kohalike lendudega tegelenud Estonian Air Regional realiseerus möödunud nädalal, kui ettevõtte uueks omanikus sai Fortaero BBAA OÜ. Ettevõte registreeriti Eestis eelmise aasta lõpus ning selle omanikud on Aaron Arkady Raihshtein, Vadim Oprõško ja Ljalja Mihhailova. Oprõško on ka ettevõtte juht.

Fortaero BBAA esindajatega ei õnnestunud Äripäeval kontakti saada.

Ettevõtte kodulehelt selgub, et sama nimega emaettevõte asutati 1997. aastal ning see tegeleb lennukite müümise, opereerimise ja haldamisega Venemaal ja SRÜ riikides. Kontorid asuvad Moskvas ja Tallinnas, kust pakutakse ettevõtjatele ja valitsustele teenust üle kogu maailma. Fortaero pakub võimalust palgata meeskond, kes haldab lennukit ja vastutab selle opereerimise eest. Samuti on võimalik tellida eralend endale sobival ajal ja sobivasse riiki. Lisaks pakutakse nõustamisteenust lennuki ostmiseks ja müümiseks.

Palméri sõnul ei jätka Estonian Air Regionali uus omanik ettevõttes senist tegevust, vaid viib selle vastavusse oma põhitegevusega.

Estonian Airil on veel kahes ettevõttes osalus, mis plaanitakse maha müüa. Lennufirmale kuulub 60% reisiteenuseid pakkuvast Amadeus Eesti ASist, mille teine omanik on soomlaste piletibroneeringute firma Amadeus Finland OY. Teine osalus on Eesti Aviokütuse Teenuste ASis, millest 49% kuulub investeerimisettevõttele BP Global Investments Limited. Palméri sõnul ei ole kummagi ettevõtte puhul kindlat kokkulepet, kui läbirääkimised käivad.  

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt