Ettevõtlus jätkub Brexitist sõltumata

04. juuli 2016, 07:00
Eugen Vegesi meelest ei ole üleilmses pildis mingit vahet, kes Euroopa Liitu kuuluvad, sest olenemata brittide lahkumisest jätkavad ettevõtted oma tegevust.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160704/OPINION/160709973/AR/0/Eugen-Veges.jpg

Üleilmses pildis pole mingit vahet, kes Euroopa Liitu kuuluvad, leiab ettevõtja Eugen Veges. Olenemata brittide lahkumisest jätkavad ettevõtted oma tegevust ning jätkub kaupade ja teenuste müük.

Brittide distantseerumise otsuse kritiseerijatest pole puudust. Brittide sirgeseljalisust ja Brexitit tuleks aga kiita. Pole vaja hirmutada.

Börsil noteeritavad aktsiad ja valuutad võivad küll tõmmelda, kuid see meie jõukust ei mõjuta. Tegemist on spekulatiivse tulemiga, mis tavakodanikule leiva peale võid ei too.

Sisemajanduse kogudoodangu kasv pole majanduskasv – seda tuleb hakata mõistma. Rahatrükkimisega jõukuse kasvatamine on enese petmine. Sellega kasvatab küll sisemajanduse kogutoodangu näitajat, kuid jõukamaks see meid ei tee.

Euroopa Liit kasvatab kulutusi bürokraatiale, see aga takistab ühiskondade elukeskkondade parandamist. Ristmike ehitamisega ja üksikute projektide rahastamisega kaugele ei jõua. Jõukuse loomine põhineb vaba turu majandusel, mitte direktiividel ja tagatubade otsustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2016, 00:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing