Kristel Härma • 4 oktoober 2016

Tahan rikaste edetabelisse!

Kristel Härma  Foto: Andras Kralla

Noore ettevõtjate põlvkonna Rikaste TOPi jõudmisega võiks muutuda see, kuidas me räägime rahast, leiab Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma.

„Naabrimees saab kadedaks,“ „Ma ei taha küll kuskil TOPis olla!“ –  need on fraasid, mida peab kuulma ka aastal 2016. Tegelikult ongi kadeduseks põhjust, sest ollakse osa edukast ettevõttest ja seda edukust ettevõtte turuväärtus näitabki. Kellegi kadedus ei tohiks aga olla takistus enda töövõitude üle rõõmu tundmisel ja kogemuste jagamisel. Mina tahaksin küll end rikaste edetabelist leida, kui see näitab minu ettevõtlikkust ja tarku otsuseid. Ja ma avaksin šampuse.

Erinevalt vana kooli ärimeestest näitab idufirma Erply looja Kristjan Hiiemaa julgelt oma kontoseisu ja teatab, et kui ta tõepoolest oleks ise rikas, investeeriks ta selle kõik enda ettevõttesse. Paljud noored hakkajad ettevõtjad ei olegi võtnud eesmärgiks rikkust, vaid mingi probleemi lahendamise või millegi mitu korda paremaks tegemise. Ja kui keegi tahab seda miljonitega toetada, siis miks mitte?!

Lisaks Erplyle võib tänavusteks uuteks rikasteks pidada näiteks keeleõppetarkvara Lingvist, rakenduste testimise lahendust Testlio ja supermahutuvusega kondensaatoreid ehitavat Skeletoni. Vana kooli äridel peaks olema hea meel, kui suudavad tulevastes edetabelites nendega sammu pidada. Ettevõtted ei tohiks unustada, et neil on noorte kiiresti kasvavate idude ees palju eeliseid. Nende eeliste seas on ka see, et neil on rikkuse loomisega pikaajalised kogemused ja on, mida jagada. Mis pole tulnud kergelt, läheb äkki raskemalt.

 

Hetkel kuum