Birjo Must • 23. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Euroala näitab esimesi taastumismärke

Saksa tehastel on hakanud paremini minema.  Foto: Bloomberg

Euroala majandus võib olla liikunud uuest langusest sammukese kaugemale, kuna ostujuhtide indeks pöördus oktoobris tõusule.

Markiti ostujuhtide indeks (PMI indeks) näitas sel kuul ootamatult tõusu. Hispaania majandus näitas esimesi taastumismärke. Ka Saksamaa tehaste tulemused pöördusid pärast septembrikuist kukkumist kasvule, vahendab Bloomberg.

„Tundub, et eurotsooni majanduse taastumisel on siiski mõned jalad all,“ märkis ING Banki ökonomist Martin van Vliet. „Hoolimata esimestest positiivsetest märkidest, on riikide majandused endiselt liiga nõrgad.“

Regiooni majandus ei kasvanud teises kvartalis ja Euroopa Keskpanga president Mario Draghi on hoiatanud deflatsioonispiraali sattumise eest. Ka majapidamised lükkavad oma kulutusi edasi.

Kuigi PMI indeks kergitas veidi börse ja eurot, siis peegeldas see ka euroala nõrku kohti. Näiteks kukkus oktoobris tootmise nõudlus ning Prantsuse tehased on endiselt hädas.

Euroala PMI indeks kasvas oktoobris 50,7 punktile võrreldes 50,3 punktiga septembris. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid indeksi kukkumist 49,9 punktile. Alla 50 punkti jääv tulemus näitab kokkutõmbumist.

Stoxx 50 indeks on täna tõusnud 0,43% ja euro kerkinud dollari suhtes 0,13%, 1,267 dollarile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt