Raido Neemre • 27. oktoober 2014 kell 17:20

Ferrari uut mudelit toodetakse vaid kuus tükki

Foto: Pininfarina

Ferrari on muutunud veelgi eksklusiivsemaks. Itaalia luksusautode tootja valmistub oma uue, vaid 6-le valitule mõeldud superauto, Ferrari Sergio tootmiseks.

Ideeauto, mis paljastati 2013. aastal Genfi autonäitusel on disainitud koostöös Itaalia firma Pininfarinaga. Ühe mudeli hinnaks kujuneb miljoneid dollareid, kuid täpset hinda ei avalikustatud.

Kui keegi veel tahaks olla üks kuuest õnnelikust, siis nüüd on selleks juba hilja, kuna Ferrari on juba eel-müünud kõik Sergio mudelid.

Pikaajalised Ferrari kliendid on ainsad, kes said kutse uue auto ostuks.

Autotootja kõneisik märkis, et viimased tehingud on kinnitamisel ning tootmine algab peagi.

Ferrari on muutnud ennast eksklusiivseks peamiselt sellega, et vähendas sõidukite tootmist 7000 ühikuni aastas ning see on majanduslikult ennast ära tasunud.

Fiat Chrysler Automobiles omandis olev bränd teenis aasta esimesel poolel 1,3 miljardit eurot müügitulu; seda on 14,6% võrra enam kui 2013. aasta samal ajal.

Ettevõttel on ka eriprogramm, kus rikkad entusiastid võivad disainida auto omale otsast lõpuni eritellimusel.

Sergio ostjate isikuid pole veel avaldatud, kuid minevikus on eritellimusel toodetud autosid ostnud sellised kuulsused nagu näiteks Eric Clapton.

Sergio põhineb Ferrari 458 Spider mehaanikal ja tehnoloogilistel komponentidel. Uksed avanevad ülespoole ning auto suudab kiirendada 0-100km/h 3,4 sekundiga.

Hetkel kuum