Rahvusvaheline üldsus mõistis teravalt hukka Venemaa opositsiooniliidri Boriss Nemtsovi mõrva, kuid Vene börsil analüütikud sellest müügilainet ei prognoosi.

- Lilled Nemtsovi mõrvapaigas.
- Foto: Scanpix/Reuters
„Poliitilised mõjud on lühiajalised, me ei muuda oma positsioone Venemaal,“ ütles agentuurile Bloomberg Landesbank Berlin Investment GmbH varahaldur Lutz Röhmeyer. „Investorid on aktsepteerinud, et Venemaa demokraatia ei vasta lääne standarditele ning et julgeolekuolukord ja kohtusüsteem on kaugel perfektsest.“
„Sellel ei ole turule ilmselt erilist otsest mõju, kuid sellest saab veel üks turuga seotud miinus,“ ütles Venemaale ca 2 miljardit dollarit investeerinud Prosperity Capital Managementi asutaja Mattias Westman.
Veebruaris tugevnes rubla kurss ühe kuuga kiiremini kui Bloombergi kogutud andmed on seni näidanud. Brenti nafta hinna kuue aasta kiireima tõusu toel tugevnes rubla 12%. Venemaa riigivõlakirjade hind kerkis dollarites 18%, mis on suurim tõus Bloombergi arenevate turgude võlakirjaindeksi 58 riigi hulgas.
Dollaripõhine börsiindeks RTS kerkis 22%, mis on Kreeka järel kiireim tõus maailma 93 indeksi hulgas.
Nemtsovi mõrv toob negatiivset kajastust ja lisab kahtlusi, märkis Moskvas asuva konsultatsioonifirma Macro Advisory partner Chris Weafer oma kommentaaris, kuid mingit märkimisväärset mõju see mõrv turgudele ei avalda. Määravateks teguriteks on jätkuvalt nafta hind ja uudised Ukrainast.
Läinud aastal odavnes rubla kurss 46%. Läinud kuul liikusid investorid aga Venemaa varadesse tagasi, kuna nafta hind hakkas stabiliseeruma ja ka Minskis sõlmitud relvarahu näis Ukrainas püsivat.
Jätkuvalt püsib aga Venemaale täiendavate sanktsioonide kehtestamise oht ning mõned investorid leiavad, et nii suur ralli Venemaa turgudel ei ole põhjendatud. Nafta hind võib jälle langusesse minna, kuna ülepakkumine turul püsib, ütles Banco Santander SA analüütik Jason Kenney.
Vene börs avanes täna plussis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!