Mait Kraun • 2. aprill 2015 kell 20:32

Börs: turud ootavad töötururaportit

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

Täna olid USA aktsiad pärast kahepäevast langust tõusuteel, sest spekuleeritakse, et USA tööturg on oodatust paremas olukorras. Homme tulevad ka täpsemad tööturu andmed.

„Turg on tõenäoliselt veidi ülemüüdud, sest inimesed on viimasel ajal ilmunud negatiivsetele uudistele palju tähelepanu pööranud. Kauplejad on aga turgudele tagasi tulemas,“ ütles investeerimisfirma Ball & Associates investeeringute juht Bill Schultz. „Investorid ei taha nädalavahetuseks langusele panustavaid positsioone alles jätta, sest homme võivad tööturult tulla head tulemused.“

CarMaxi aktsia tõusis pärast oodatust paremate kvartalitulemuste teatamist kõigi aegade tippu. Tubakafirmad Lorillard ja Reynolds American tegid tubli tõusu, sest ametnikud viivitavad firmade omavahelise liitumise bürokraatiaga. Qualcomm ja Google kukkusid rohkem kui 1,4 protsenti ja juhtisid sellega tehnoloogiaaktsiate langust.

Standard & Poors 500 indeks tõusis 0,4 protsenti ning lõpetas 2066 punktil. Terve nädala lõikes on S&P500 indeks tõusnud 0,3 protsenti. Dow Jones lisas täna 65 punkti ja oli päeva lõpuks 17 763 punktil. Nasdaq Composite tõusis 0,1 protsenti. Kauplemisaktiivsus oli täna 30-päeva keskmisest 10 protsenti madalam.

WTI toornafta kukkus täna 1,26 protsenti ja Brent 3,45 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 49,46 ja 55,13 dollarit barrelist. Kulla (comex) hind langes 0,53 protsenti ja unts maksab 1201 dollarit.

Hetkel kuum