Mait Kraun • 6. august 2015 kell 11:38

USA turu üks parimaid aktsiaid kukkus ligi 30%

Keurig Green Mountain kohv  Foto: Bloomberg

Kohvifirma Keurig Green Mountaini aktsia kukkus kolmapäeval ligi 30 protsenti, sest ettevõte teatas plaanidest koondada 330 töötajat, vahendab CNN Money.

Keurig, mis toodab kohvimasinaid ja -pakikesi, teatas eile, et teises kvartalis kukkus käive 5 protsenti. Peamiselt vähenes käive kohvimasinate müügi tõttu, mis langes 26 protsenti.

Eile lõpetas ettevõtte aktsia 2 protsenti madalamal. Tulemuste teatamine ja koondamisuudised surusid aga aktsia hinna järelturul 27,7 protsenti madalamale. Aasta algusest alates on Keurig kukkunud 43 protsenti.

Veel eelmisel aastal tõusis ettevõtte väärtus üle 100 protsendi ja sellega oli Keurig USA suurima aktsiaindeksi S&P500 üks parima tootlusega aktsiaid.

Ettevõte ütles, et järgmisel aastal tahetakse kulusid vähendada 100 miljoni dollari võrra. Selleks kärbitakse töötajate arvu 5 protsendi võrra. Praegu töötab ettevõttes 6600 inimest.

Müügi langus vähendas ka käibeid ja kasumeid. Kohvitoodete valmistaja ütles, et kasum oli 350 000 dollarit. Eelmise aasta samal ajal oli kasum 1,2 miljonit dollarit.

Hetkel kuum