Birjo Must • 15. september 2015 kell 8:44

Investor, harju suurte kõikumistega!

Börsid on viimasel ajal olnud väga volatiilsed.   Foto: EPA

Hiljutine turbulents ja suurenenud volatiilsus on börsidel uus normaalsus, hoiatab Anthony Limbrick, kelle juhitud riskifond lõikas kasu augusti börsipaanikast.

Limbricki sõnul peegeldab seda üks kindel märk: USA aktsiad on kallid. Seda näitab aktsiate hinna suhe maksueelsesse kasumisse, mis küündib dot.com buumi aega 2000. aastate alguses, vahendab Bloomberg.

Teine märk on Limbricki kinnitusel see, et arenevate turgude majandused jäävad edaspidigi maha arenenud turgude omale, mis on sarnane olukord 1990ndate Aasia finantskriisile. Limbricki firma 36 South Capital Advisors nägi ette arenevate majanduste halba käekäiku juba 2013. aastal.

Lisaks usub Limbrick, et USA Föderaalreserv ei astu olukorra parandamiseks ühtegi sammu. „Turud võivad küll mõnda aega üles liikuda, kuid varsti näeme uut langust,“ märkis ta.

Limbrick viitas seejuures USA tööturu andmetele, mida ta hoolega monitoorib. Kui töötu abiraha taotlused langevad madalale tasemele, on ajalooliselt olnud hea aeg aktsiate ostmiseks, kuna Föderaalreserv peaks siis hakkama intressimäärasid tõstma.

Samuti sai selle aasta alguses tema sõnul uueks trendiks panustada madalale volatiilsusele. „Kui konsensus ehitatakse üles vaid ühele poolele, siis on turg haavatav,“ märkis Limbrick. „See oli üks põhjus, miks sel suvel muututi liiga enesekindlaks selles, et madal volatiilsus kestab,“ rääkis ta.

36 South reageeris juunis õigesti tehnilistele signaalidele, et turg on liiga haavatav ning panustas suurele volatiilsusele. Firma fond Kohinoor Core Fund lõikas augustis 13% kasumit ning edestas Bloombergi andmetel selle tulemusega 98% oma konkurentidest. Sellegipoolest on fond sel aastal langenud 2%.

Hetkel kuum