Kadi Neemre • 5. november 2015 kell 16:53

Facebooki turuväärtus suurem kui GE-l

Foto: EPA

Facebooki väärtus ületas täna General Electricu turuväärtuse. USA majandus on üha enam keskendumas digitaalajastu ettevõtetele, vahendab CNBC.

Exxon Mobil ja Berkshire Hathaway on ainsad vanad tööstusettevõtted S&P 500 ettevõtete hulgas, mille turuväärtus on suurem kui 300 miljardit dollarit.

Apple’i, Google’i ja Microsofti turuväärtused on riigi suurimad, neile järgneb naftahiid ja Warren Buffett'i segakontsern.

Sellel nädalal ühinesid üle 300 miljardi dollarilise turuväärtusega ettevõtete grupiga Facebook ja Amazon.

Facebooki väärtus kasvas 6% võrra 109,176 dollarile aktsia eest ning ettevõtte turuväärtus oli täna 309 miljardit dollarit. GE turuväärtus oli tänase seisuga 298 miljardit dollarit.

Facebookist sai börsifirma 2012. aastal ning ettevõte asutati 11 aastat tagasi. GE loodi 1892. aastal.

Eile avaldas Facebook oma kolmanda kvartali netotulu, milleks oli 896 miljonit dollarit; sotsiaalmeedia hiiu müügitulu oli 4,5 miljardit dollarit, ületades sellega Wall Streeti prognoosid.

Kolm nädalat tagasi avaldas GE oma kolmanda kvartali tulemused: ettevõtte kasum oli 2,51 miljardit dollarit ning müügitulu 31,68 miljardit dollarit. GE aktsia tegi peale raporti avaldamist ligi 8% kasvu.

Hoolimata müügitulu teravast kontrastist, prognoosivad investorid, et pikas perspektiivis teenib Facebook rohkem raha kui GE.

Wall Street’i analüütikud usuvad, et Facebooki aktsiad teevad järgmise 12 kuu jooksul 12% kasvu ehk aktsia hinnaks prognoositakse 122 dollarit. GE aktsiahinna kasvuks prognoositakse järgmise 12 kuu jooksul aga pisut üle 5%.

 

 

Hetkel kuum