Kadi Neemre • 26. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Wall Street: intressimäärad tõusevad mais

Wall Street: intressimäärad tõusevad mais.  Foto: EPA

Globaalne majanduse nõrkus ja hiljutine turgude volatiilsus panevad Föderaalreservi plaani tõsta sellel aastal intressimäärasid ootele, kuid ei tühista seda, usuvad CNBC Fed Survey küsitluses osalenud analüütikud.

Ligi 88% küsitlusele vastanutest usub, et Föderaalreservi järgmine samm saab olema intressimäärade tõstmine, kuid see ei juhtu enne maikuud, vahendab CNBC.

Kõigest 13% usub, et Föderaalreservi järgmine samm on kas intressimäärade kärpimine või järjekordne majanduse elavdamise programmi käimalükkamine.

Suur hulk vastanutest, kelle seas oli ökonomiste, fondihaldureid ja analüütikuid, nõustus, et Föderaalreserv ei peaks reageerima hiljutisele turgude volatiilsusele.

Kõigest 15% vastajatest arvab, et hiljutine intressimäärade tõstmine oli viga; 80% usub, et see oli õige otsus. 100% vastanutest märkis, et Fed ei tõsta oma täna alanud kohtumisel intressimäärasid; osade arvates oleks õige tõsta intressimäärasid märtsis.

56% usub aga, et hiljutine turgude volatiilus lükkab intressimäärade tõstmist edasi ning et Fedi planeeritud nelja tõusu asemel tõstetakse sel aastal määrasid vaid kaks korda.

66% vastanutest aga prognoosib, et intressimäärad sel aastal ei tõusegi. Usutakse, et intressimäärad tõusevad vaid 0,88%-le võrreldes Föderaalreservi 1,4% projektsiooniga.

Wall Street näeb hiljutise turgude languse taga eelkõige naftahindade langust, seda usub koguni 84% vastanutest.

Teisele kohale platseerus Hiina majanduse nõrkus ja globaalse majanduse jahtumine.

Hoolimata praegusest madalseisust, prognoosib Wall Street, et turud hakkavad 2016. aastal taas kasvama. Prognooside kohaselt peaks S&P 500 tänavu jõudma 2035 punktini ning järgmisel aastal 2158 punktini; praegu on S&P väärtus keskmiselt 1877 punkti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum