29. jaanuar 2016 kell 17:30

Google trügib maailma suurimaks ettevõtteks

Google teatas headest tulemustest ning aktsiate tagasiostuprogrammist  Foto: epa

Interneti reklaamiturg õitseb, aga nutitelefonide nõudlus nõrgeneb. Alphabeti väärtus võib peagi Apple’i omast mööda minna, kirjutab Yahoo Finance.

Silicon Valley konkurendid võivad kohad ära vahetada juba lähitulevikus. Praegu on Apple’i turuväärtus 529 miljardit dollarit (maailma suurim), Alphabetil (endise nimega Google) juba 508 miljardit.

Võrreldes 13 kuu taguse ajaga on olukord tunduvalt muutunud. Toona oli Apple’i turuväärtus 643 miljardit dollarit. See oli peaaegu kaks korda suurem kui Google’il, mille turuväärtus ulatus 361 miljardini.

Viimase aasta jooksul on Apple’i investorid muutunud rahutuks. Ettevõte pole suutnud turule tulla uue hitt-tootega ning iPhone’ide müük on vähenemas.

Apple on investoritele ette teatanud, et iPhone’ide müük väheneb selle aasta esimeses kvartalis esmakordselt alates 2007. aastast, mil telefoni esmakordselt esitleti. Alates 2014. aasta lõpust on Apple’i aktsia langenud 15 protsenti.

Google on suutnud oma interneti otsingumootori ja digitaalse reklaamituru juhipositsiooni aga hoida. Samal ajal on loodud mitmeid teisi tooteid ja rakendusi. Lisaks sellele on Alphabet investoritele muljet avaldanud tasakaaluka kulutamisega. Eelmise aasta mais palkas Google oma finantsjuhiks Wall Streeti veterani Ruth Porati.

Kõik need faktorid on aidanud Alphabeti aktsial tõusta 13 kuuga 41 protsenti. Kui olukord nii edasi läheb, kasvab Alphabet Apple’ist peagi suuremaks.

Hetkel kuum