Rainer Saad • 10 veebruar 2016

Analüütikud: naftaturg hakkab tugevnema

nafta  Foto: epa

Nafta hind langes eile järsult, kuid leidub neid, kelle arvates hakkavad hinnad varsti üles minema.

„Enne läheb halvemaks kui paremaks,“ ütles Raymond Jamesi energiaanalüütik Darren Horowitz CNBC-le. „Turg muutub tugevamaks järgmise 3–5 aastaga.“

Janus Capital Groupi analüütik Kris Kelley ei näe lühiajaliselt naftale ühtegi positiivset katalüsaatorit. Kelley sõnul on nõudlus väike ning tingituna praegusest hooajast on rafineerimistehased alustamas hooldust.

Sarnaselt Horowitzile usub ka Kelley, et naftahinnad hakkavad tõusma. „Järgmise 12–18 kuuga tõusevad hinnad tagasi 50–60 dollarile barrelist,“ ütles Kelley.

Vaatamata sellele on turul jätkuvalt olukord, kus nõudlus ei ületa pakkumist ning praegu pole teada, millal see võiks lõppeda.

Lisaks madalale nafta hinnale valmistab investoritele muret ka olukord energiasektoris, kus paljude naftafirmade aktsiad on järsult langenud. Kardetakse, et energiasektori halb esitus on hakanud mõjutama ka finantssektorit, kuna pangad on energiafirmadele laene andnud.

Eile langes WTI toornafta 6 protsenti ning Brenti toornafta 8 protsenti. Horowitz usub, et lähiajal võib nafta hind sattuda veel suurema surve alla, kui dollari kurss peaks hakkama tugevnema.

Hetkel kuum