Nafta hind langes eile järsult, kuid leidub neid, kelle arvates hakkavad hinnad varsti üles minema.
„Enne läheb halvemaks kui paremaks,“ ütles Raymond Jamesi energiaanalüütik Darren Horowitz CNBC-le. „Turg muutub tugevamaks järgmise 3–5 aastaga.“
Janus Capital Groupi analüütik Kris Kelley ei näe lühiajaliselt
naftale ühtegi positiivset katalüsaatorit. Kelley sõnul on nõudlus väike ning tingituna praegusest hooajast on rafineerimistehased alustamas hooldust.
Sarnaselt Horowitzile usub ka Kelley, et naftahinnad hakkavad tõusma. „Järgmise 12–18 kuuga tõusevad hinnad tagasi 50–60 dollarile barrelist,“ ütles Kelley.
Vaatamata sellele on turul jätkuvalt olukord, kus nõudlus ei ületa pakkumist ning praegu pole teada, millal see võiks lõppeda.
Lisaks madalale nafta hinnale valmistab investoritele muret ka olukord energiasektoris, kus paljude naftafirmade aktsiad on järsult langenud. Kardetakse, et energiasektori halb esitus on hakanud mõjutama ka finantssektorit, kuna pangad on energiafirmadele laene andnud.
Eile langes WTI toornafta 6 protsenti ning Brenti toornafta 8 protsenti. Horowitz usub, et lähiajal võib nafta hind sattuda veel suurema surve alla, kui dollari kurss peaks hakkama tugevnema.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.