Kadi Neemre • 25. veebruar 2016
Jaga lugu:

LaVorgna: Wall Street on liiga optimistlik

Foto: EPA

Deutsche Banki ökonomist Joe LaVorgna usub, et Wall Streeti analüütikud on 2016. aasta majanduskasvu prognoosis liiga positiivsed.

Kuigi USA jaoks lõppes 2015. aasta kasvuga, mida saab vaevu positiivseks nimetada ning aasta on alanud äärmiselt keeruliselt, on Wall Street eelseisva aasta suhtes positiivselt meelestatud.

Konsensuse kohaselt kasvab USA majandus käesoleval aastal 2,5%, selgub FactSet andmetest; lootused on pandud peamiselt tarbijate kulutuste kasvule.

LaVorgna aga usub, et majanduskasv on aeglustumas. Tema näeb, et käesoleval aastal kasvab USA SKP vaid 1,2%. Muuhulgas usub ta, et ettevõtete laovarud on kasvanud nii suureks, et nende kahanemine võtab kaua aega.

“Kaubavarud on üks suur põhjus miks majanduskasv valmistab pettumuse.”

“Majandustükli pikkus on murekoht, kasumimarginaalid on jõudnud haripunkti ning majandust juhivad tarbijad. Varasemalt on olnud mitmeid perioode, kus tarbijate kulutused on olnud positiivsed ka majandussurutise ajal.”

LaVorgna näeb 40% võimalust, et USA majandust tabab sellel aastal seisak.

Wall Street on majanduskasvu suhtes jätkuvalt positiivne hoolimata sellest, et 2016. aasta algus on näidanud varaseid märke võimalike probleemide tekkest.

Kuigi kinnisvaraturu ja tööhõive numbrid on tugevad, on ettevõtete kasumid langused ning ka tööstussektori andmed viitavad kehvale olukorrale.

Majanduse ebakindlus on kaasa toonud terava languse turgudel; S&P 500 on sellel aastal 7% kukkunud; võrreldes oma 52-nädala kõrgeima tasemega, on indeks langenud ligi 11%.

“Krediidireiting, toorainate hinnad, aktsiaturgude sektorid – kõik need viitavad sellele, et majanduskasv on probleemses olukoras.

LaVorgna usub, et tagasihoidlik majanduskasv hoiab Föderaalreservi tagasi ning sellel aastal tõstetakse intressimäärasid vaid korra ning see juhtub detsembris.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum