Birjo Must • 29. veebruar 2016
Jaga lugu:

Skano kahjum vähenes

Skano pood Rocca al Mare keskuses  Foto: Andras Kralla

Kuigi Skano Groupi käive langes möödunud kvartalis, suutis firma aastaga kahjumit vähendada.

Ettevõtte neljanda kvartali müügitulu kahanes 2014. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 9%,  4,2 miljonile eurole. Puhaskahjum oli samal ajal 0,36 miljonit eurot, mis on väiksem kui aastatagune 1,3 miljoni eurone kahjum.

Kiudplaaditehase käive kasvas

Gruppi kuuluva Skano Fibreboard OÜ Pärnu tehaste müük oli neljandas kvartalis 1,4 miljonit eurot ning see kahanes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 11%. 2015. aasta neljanda kvartali ärikahjum oli 0,07 miljonit eurot, võrreldes 0,145 miljoni eurose ärikahjumiga eelmise aasta samal ajal.

Neljandas kvartalis oli Skano Fibreboard OÜ Püssi kiudplaaditehase käive 1,3 miljonit eurot ja see kasvas aastaga 3%. Samal ajal vähenes ärikahjum 1,05 miljonilt eurolt 0,03 miljonile eurole. Samas oleks ilma Püssi varade ühekordse allahindluseta Püssi tehase 2014. aasta neljanda kvartali ärikahjum olnud 0,126 miljonit eurot.

Ettevõte märkis börsiteates, et Skano Fibreboardi müük kahanes põhiturgudel. "Tulenevalt meie põhiturgude Venemaa ja Soome jätkuvalt nõrgast majandusolukorrast laiendame oma sihtturgude nimekirja ja oleme teinud olulisi kulutusi toodete arendamiseks," teatas firma, lisades, et möödunud kvartalis parandati mõlemas tehases mitmeid tootmisprotsesse, et tagada madalam toote omahind ja kasumilävi.

Suomen Tuulileijona OY müük oli 0,7 miljonit eurot ja see vähenes aastaga 21%. Suomen Tuulileijona OY on Skano kiudplaadi edasimüüja Soomes.

Skano Furniture Factory OÜ Pärnu mööblivabriku käive kahanes neljandas kvartalis aastaga 20%, 1,2 miljonile eurot. Ärikahjum oli 0,4 miljonit eurot.

Ettevõtte mööbli jaemüük kasvas Eestis ja Leedus, kuid kahanes Lätis ja Ukrainas.

Aastaga kasumid paranesid

Möödunud aasta Skano Groupi kogukäive ulatus 18,8 miljoni euroni ning see vähenes aastaga 8%. Puhaskahjum oli 0,41 miljonit eurot, mis on parem tulemus, kui 2014. aasta 1,48 miljoni eurone kahjum. Ka EBITDA-kasum (kulumieelne kasum – toim) paranes ning see oli mullu 0,74 miljonit eurot, ületades eelmise aasta tulemust.

"Kuigi ettevõtte käive on aastaga märgatavalt langenud eelkõige nõrga nõudluse tõttu Soomes ja Venemaal, on suudetud EBITDA-marginaali parandada ning hoida see eelmisest aastast kõrgemal tasemel," teatas ettevõte börsiteate vahendusel. "Eelkõige on selle põhjuseks edukad parendustööd kiudplaadi tootmises, mis on võimaldanud vähendada toote omahinda ning toota kasumlikult varasemast tunduvalt madalamate mahtude juures."

Börsiteate vahendusel märgiti, et ettevõtte juhtkonna prioriteediks on jätkuvalt tehaste toodangule müügi kindlustamine maksimaalse tootmisvõimsuse tagamiseks ning tootmisprotsesside efektiivsemaks muutmine.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum