Birjo Must • 29. märts 2016
Jaga lugu:

Somelar: LHV annab investoritele väljumisvõimaluse

Investor ja ettevõtja Elmo Somelar on LHV börsiletulekuga rahul.   Foto: Eiko Kink, Äripäev

LHV börsiletuleku aeg on ainuõige ja see annab varajastele investoritele hea võimaluse investeeringust väljuda, rääkis investor ja ettevõtja Elmo Somelar.

Samas kavatseb investor ise aktsiaid juurde märkida. 

"LHV juhtkond täidab oma varasema lubaduse teha ettevõttest avalik börsiettevõte. See on võimalus kaasata lisakapitali ettevõtte laiendamiseks. Juhtkonna hinnangul on aeg IPOks küps ja börsil noteerimine suurendab LHV Grupi toodete ja teenuste vastu oluliselt huvi, mis mõjub ettevõtte arengule soodsalt," rääkis Somelar, kes on LHV Grupi aktsiaid omanud juba kolm aastat.

Börsiletuleku hetk tänavu mais on investori hinnangul ainuõige.

Praegu teadaolevad IPO tingimused on investorile meelepärased. 6,95 eurol fikseeritud aktsia hinnaga on Somelar samuti rahul. "Ettevõtte kauplemiseks kahekordse raamatupidamisliku väärtusega arvestades ei ole suurt kasvupotentsiaali ülehinnatud," arvas Somelar.

Somelari arvates on hind põhjendatud, kuna ettevõte on suutnud täita kasumiprognoosid ja eesmärgi tagada omakapitali tootlus umbes 20% aastas.

Lisaks annab ettevõtte börsileviimine Somelari sõnul varajastele riskiinvestoritele võimaluse kasutada väljumisstrateegiat.

"Börsile on see hea uudis ja uus võimalus saada osa kodumaise panga eduloost. Meenutame siinkohal, kuidas rajati Swedbank ja milliseks edulooks see kujunes. Hoiustajatele suurepärane võimalus panna oma raha reaalselt teenima," väljendas Somelar uudise suhtes positiivsust.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum