Kadi Neemre • 31 märts 2016

Börs: turud on värske tööraporti ootel

Kvartali viimane kauplemispäev lõppes valdavalt langusega.  Foto: EPA

USA turud lõpetasid kvartali viimase kauplemispäeva valdavalt languses. Investorid ootavad pikisilmi homset tööraportit.

Nasdaq oli ainuke peamine USA börsiindeks, mis täna tõusis ning seda tänu Microsoftile. Apple oli täna kerges languses.

Materjalisektor kukkus üle 1% ning oli S&P 500 suurimaid langejaid.

Dow Jonesi suurim kukkuja oli Boeing, suurim tõusja aga IBM. Morgan Stanley tõstis täna IBMi hinnasihti 168 dollarile varasemalt 140 dollarilt.

“Turg tammub täna paigal. Homme on tööraportist oodata suurt uudist, seega investorid on äraootavad,” sõnas JPMorgan Fundsi globaalsete turgude strateeg David Kelly. “Turud on ennast kohandanud Föderaalreservi juhi Janet Yelleni kahe päeva taguse kõne järgi, kuid arvan, et sellega ollakse nüüdseks ühel pool,” lisas ta.

Homme hommikul avaldatakse märtsikuu tööraport ning ISM tööstusandmed.

U.S. Trusti turu- ja strateegiajuht Joe Quinlan märkis, et ta ootab kinnitust, et tööturu olukord ning palgakasv on jätkuvalt paranemas. Chicago Föderaalreservi president Charles Evans märkis, et majanduskeskkond toetab sellel aastal kaht intressimäärade tõusu. Üks neist peaks toimuma aasta keskel ning teine aasta lõpus.

Majandusuudiste poole pealt oli uute töötuabiraha saavate töötute arv eelmisel nädalal 276 000.

USA toornafta futuurid tõusid 2 sendi võrra ning barreli hinnaks kujunes 38,34 dollarit. Juuni kullafutuurid kasvasid 7 dollarit ning kullaunts maksis 1235,60 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,06% ning lõpetas päeva 17706, 84 punktil. S&P 500 sulgus 0,20% langusega 2059, 74 punktil. Nasdaq kasvas 0,01% ning lõpetas päeva 4869, 85 punktil.

Hetkel kuum