Kadi Neemre • 31. märts 2016
Jaga lugu:

Strateeg: turgudel on deja vu

Turgudel on deja vu.  Foto: EPA

“Turgude praegune käekäik viitab sellele, et aktsiad valmistuvad sellel aastal kasvuks,” sõnas Charles Schwabi investeerimisstrateeg Jeffrey Kleintop.

“Inimesed on taas hakanud küsima, milliseid aktsiaid osta,” sõnas Kleintop. “Sellest on palju aega möödas, mil ma viimati kuulsin seda. Viimati oli turgudel sarnane muster eelmise aasta oktoobris."

Mullu tõusis S&P 500 oma augusti madalseisust kiiresti, kuid hakkas sügise lõpus taas kukkuma; langus kestis kuni aasta lõpuni.

“Arvan, et seekord on olukord teine,” sõnas Kleintop. “Dollar on nõrgenemas, toorainete hinnad hakanud stabiliseeruma ning ka globaalse majanduskasvu perspektiiv paistab parem ja investorid on optimistlikumad.”

Kleintop näeb võimalusi arenevatel turgudel, eriti Indias ja Brasiilias. “Välismaal tunduvad asjad üsna head ning see võib mõjutada dollari kurssi.”

See kvartal võib dollari jaoks kujuneda nõrgimaks viimase viie aasta jooksul. “Mind ei üllataks, kui dollar hakkaks taas tugevnema ning see omakorda tooks kaasa suurema volatiilsuse,” märkis ta.

Kleintop ja tema Schwabi meeskond soovitavad investoritel panustada finants- ja tehnoloogiasektori aktsiatesse, kuid vältida kommunaalettevõtete ja telekomiaktsiaid. Samuti ei poolda nad tervishoiusektorit, kuna tegemist on õiguslikult ja regulatoorselt tugevalt mõjutatud sektoriga. “Võttes arvesse seda, mis toimub valimiste ajal, on see sektor, mis võib kuni valimisteni surve alla jääda,” hoiatas Kleintop.

Jaga lugu:
Hetkel kuum