Kadi Neemre • 7 juuni 2016

Boockvar: Fed peaks tõstma intressimäärasid hoolimata majandussurutise ohust

Foto: EPA

Kui Föderaalreservi juhtkond rõhutab, et otsus intressimäärade tõusu osas sõltub peamiselt majandusandmetest, siis mõned analüütikud usuvad, et parem oleks silmad kinni pigistada ning intressimäärasid tõsta.

“Sellest tsüklist ei ole kerget väljapääsuteed,” sõnas Lindsey Groupi analüütik Peter Boockvar, vahendab CNBC.

“Kas intressimäärad tõusevad nüüd või jääme me samale teele, kus Jaapan on. Ma olen esimese variandi poolt, kuigi lühikeses perspektiivis on oht nii majandussurutise kui karuturu tekkimiseks.”

Üks suurimaid küsimusi turgude jaoks on see, kas Föderaalreserv tõstab sellel suvel intressimäärasid või mitte – kas see juhtub järgmisel nädalal või juulis.

Peale Föderaalreservi aprillikuise kohtumise protokolli avaldamist nägid turud suurt tõenäosust intressimäärade tõusuks juunis, kuid eelmisel reedel avaldatud ootamatult kehv tööturu raport kukutas järsult turu usku intressimäärade tõusu.

Võib tunduda kummaline, et nii Boockvari kui paljude Fedi kriitikute jaoks käivad käsikes skeptiline suhtumine majanduse tugevusse ja arvamus, et intressimäärad on madalad olnud liiga kaua.

Keskmisest väiksem majanduskasv peaks pigem viitama sellele, et intressimäärad peaksid olema madalad.

Boockvar usub, et riigi varade intressimäärad ei peaks kunagi olema väiksemad kui baasinflatsioon, mis praegu on ligi 2%.

Boockvari sõnul on USA keskpank praegu paigal tammumas ning kiire intressimäärade tõusu korral kannataks nii majandus kui aktsiad, kuid pikas perspektiivis on ootamine ning paigalseis hoopiski ohtlikumad.

 

 

Hetkel kuum