Kadi Neemre • 6 juuni 2016

Börs: Yelleni kõne ja nafta hind rõõmustasid turge

Foto: EPA

USA börsid olid täna tõusuteel, millele aitas kaasa naftahindade tõus peale Föderaalreservi juhi Janet Yelleni kõnet, milles ta jäi majanduse olukorra osas positiivseks.

Dow Jones sulgus ligi 113 punkti kõrgemal; indeksi edukaim firma oli Boeing ning kõige kehvem oli päev Home Depot jaoks.

S&P 500 sulgus kõrgeimal tasemel alates 3.novembrist. Energiasektor tegi ligi 2% tõusu; USA toornafta futuurid tõusid kõrgeimale tasemele alates juulist.

“Tõusnud nafta hindadest on väga palju kasu olnud,” sõnas Prudential Financiali turustrateeg Quincy Krosby.

Yelleni tänasest kõnest ei selgunud järgmiste intressimäärade tõstmise täpne ajastus, kuid tema sõnul tõstab Fed sellel aastal intressimäärasid tõenäoliselt kahel korral. Yelleni arvates on üleüldine tööturu olukord olnud üsna positiivne, kuid reedene raport oli küll pettumust valmistav.

“Turud mõistsid üsna kiiresti, et Yellen ei rääkinud intressimäärade tõstmisest järgmisel nädalal,” sõnas Boston Private Wealthi turuanalüütik Robert Pavlik.

“Ma usun, et üks intressimäärade tõus tuleb, kuid see ei peaks turge eriti mõjutama. Intressimäärade kiire tõus aga lööks turul kahtlemata jalad alt.”

USA toornafta futuurid tõusid 2,2% ehk 1,07 dollarit, barreli hind maksis 49,69 dollarit.

Brenti barreli hind aga kerkis üle 50 dollari, märkides selle aasta seni kõrgeimat hinda.

Naftahindade tõusu toetas ka nõrk USA dollar ning Nigeeria naftataristu tarneprobleemid seoses hiljutiste rünnakutega.

Augusti kullafutuurid tõusid 5,30 dollarit 1248,20 dollarile untsi eest.

Dow Jones tõusis 0,64% ning sulgus 17920,33 punktil. S&P 500 tõusis 0,49% ning lõpetas päeva 2109,41 punktil. Nasdaq sulgus 0,53% kasvuga ning lõpetas päeva 4968,71 punktil.

 

Hetkel kuum