Mait Kraun • 10. juuni 2016 kell 17:34

Gross: võlakirjaturul plahvatab varsti supernoova

Bill Gross  Foto: Bloomberg

Võlakirjaguruks tituleeritud Janus Capitali fondijuht Bill Gross ütles, et võlakirjade negatiivsed tootlused lõpevad väga halvasti, vahendab CNBC.

Investeerimisfirma Janus Capitali tehtud Twitteri postituses teatas Gross, et sellist olukorda pole olnud viimase 500 aasta jooksul ning olukord lõpeb supernoova plahvatusega.

Gross: Global yields lowest in 500 years of recorded history. $10 trillion of neg. rate bonds. This is a supernova that will explode one day— Janus Capital (@JanusCapital) June 9, 2016

Gross kommenteeris olukorda vahetult pärast seda, mil Jaapani ja Saksamaa võlakirjade tootlused langesid rekordmadalale.

Ei ole selge, millist andmebaasi Gross viimase 500 aasta andmete hankimiseks kasutas. Samas on sellel teemal tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid. Global Financial Data peaökonomist Bryan Taylor on selle teema kallal tööd teinud ja leidnud, et tootlused on pikemas perspektiivis langenud.

Euroopa võlakirjade negatiivsed tootlused on tekitanud pahameelt kommertspankades, mis on oma raha viinud USA valitsuse ja ettevõtete võlakirjadesse.

Gross juhib praegu 1,4 miljardi dollari suurust Janus Global Unconstrained võlakirjafondi, mille tootlus on aasta algusest olnud 3,3 protsenti.

Hetkel kuum