Fedi Fischer: väldime negatiivseid intressimäärasid iga hinna eest

01. juuli 2016, 18:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160701/BORS/160709974/AR/0/AR-160709974.jpg

Föderaalreservi asepresident Stanley Fischer sõnas täna, et praegu on veel liiga vara öelda, kas Suurbritannia otsus lahkuda Euroopa Liidust muutis USA majanduslikku väljavaadet või mitte.

“Me peame ootama ja vaatama,” sõnas Fischer. “Kahtlemata on see Suurbritannia jaoks suur sündmus ning oluline on see ka Euroopa jaoks.”

“Meie otsesed kaubandussidemed Suurbritanniaga ei muutu palju, kuid paljud asjad muutuvad seoses Brexitiga Euroopa ja Suurbritannia jaoks ning need on need asjad, millele me peame mõtlema,” sõnas ta.

Fischer kardab muuhulgas seda, kui kiiresti suudab Briti majandus kohaneda uue olukorraga ning seda, et teised Euroopa Liidu riigid võivad järgida Suurbritannia eeskuju.

Fischer märkis, et USA majandusel on üsna hästi läinud, kuna maikuu pettumust valmistanud tööraport hoidis suure tõneäosusega ära Fedi intressimäärade tõstmise.

USA andmed on kahtlemata riigi jaoks olulisemad kui Brexit.

Tema sõnul ei kavatse  suure tõenäosusega järgida teiste maailma keskpankade eeskuju ning intressimäärad negatiivseks alandads.

“Keskpankurina ei tohi iial öelda iial, kuid üks asi, mida me kindlasti teha ei sooviks, on intressimäärade viimine negatiivsele territooriumile ning seda püüame me igati vältida.”

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2016, 17:50
Otsi:

Ava täpsem otsing