Jaapani aktsiaturud jätkavad kiiret tõusu

12. juuli 2016, 09:54
Investor jälgib Aasias börsiindeksit.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160712/BORS/160719958/AR/0/AR-160719958.jpg

Jaapani aktsiad teevad suurimat kahepäevast tõusu alates veebruarist. Jeen odavnes majanduse elavadamise ootuses ning nael tugevnes, vahendab Bloomberg.

MSCI Asia Pacific indeks jätkas täna tõusu – suuresti aitas sellele kaasa S&P 500 indeksi eilne rekord. Jeen jätkas langust, sest peaminister Shinzo Abe lubas pärast valimisi stimuleerimismeetmeid laiendada. Nael tugevneb juba kolmandat päeva järjest, sest Suurbritannias on nüüd selge, kes saab peaministriks.

Shinzo Abe teatas, et annab teisipäeval ministritele ülesande panna kokku stimuleerimispakett. Abe nõustajate arvates peaks selle maht olema aastas 20 triljonit jeeni (199 miljardit dollarit). Prognoositakse, et Inglise Keskpank vähendab neljapäeval intressimäära. Kauplejad panustavad sellele, et ka Euroopas jätkatakse lõdva rahapoliitikaga.

„Tundub, et Suurbritannia poliitilised arengud käivad kähku, ja see on aidanud,“ ütles Barclaysi panga Aasia valuutade ja intressimäärade strateeg Mitul Kotecha. „Jaapanis sai Abe suure valimisvõidu ja see annab talle võimaluse majandusse raha juurde pumbata.“

MSCI Asia Pacific indeks on täna tõusnud 1,2 protsenti. Eile tõusis indeks 1,9 protsenti. Jaapani Topix indeks lisas aga 2,4 protsenti – Brexiti kaotused on nüüdseks peaaegu täielikult tagasi tehtud.

Jaapani aktsiate tõusu juhtisid eksportöörid nagu Toyota ja Mazda. Nintendo aktsia kallines juba neljandat päeva järjest ning alates 6. juulist on ettevõtte väärtus tõusnud 50 protsenti. Nimelt tuli välja ülimenukas Pokemon Go mobiilimäng.

Hiina Hang Seng indeks on tõusnud 1 protsenti ning Shanghai Composite lisas 1,3 protsenti 3033 punktini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. July 2016, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing