Kadi Neemre • 3. august 2016 kell 20:15

Börs: turud on tööraporti ootuses

Foto: EPA

USA turud tegid täna tagasihoidliku tõusu, millele aitas kaasa naftahindade tõus.

“Investorid on tööraporti eel äraootaval seisukohal,” märkis Sarhan Capitali tegevjuht Adam Sarhan, viidates, et tugev tööraport võib esile kutsuda mahamüümise, kuna see suurendab võimalust, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid. Tööraport avaldatakse reede hommikul.

Dow Jonesi suurimad tõusjad olid täna Goldman Sachs ja Apple. S&P 500 edukaimad sektorid olid finants- ja energiasektor. Nasdaqi edule aitas kaasa Apple’i 1% kasv.

Toornafta hinnad tegid täna priske tõusu. WTI toornafta hind tõusis 3,3% ning barreli hinnaks kujunes 40,83 dollarit. Energiainformatsiooni ameti avalduse kohasel kasvasid naftavarud eelmisel nädalal 1,4 miljoni barreli võrra. EIA märkis ka, et kütusebarrelite hulk langes eelmisel nädalal.

“Ma usun, et inimesed näevad naftavarusid pigem tootmisprobleemina ning see on see, mis hoiab nafta hinda üleval,” kommenteeris Boston Private Wealthi turustrateeg Robert Pavlik.

“Tootmist saab kontrollida palju lihtsamalt kui nõudlust,” lisas ta.

Mitmed ettevõtted avaldasid täna enne börsi avanemist oma kvartalitulemused. Time Warneri kvartalitulemused ületasid analüütikute ootused; ettevõtte aktsiad tegid uudise peale enam kui 2,5% kasvu.

“Kasumid on üldjuhul ootustele vastanud, kuid praegu on veel vara öelda, millist mõju Brexit pikemas perspektiivis turgudele omab,” sõnas Tower Bridge Advisorsi president Maris Ogg.

Täna peale börsi sulgemist avaldavad kasumiraportid muuhulgas Tesla Motors, Marathon Oil ja Herbalife.

Kulla detsembrifutuurid kukkusid 7,90 dollarit ning kullaunts maksis 1364,70 dollarit.

Dow Jones tegi 0,23% ja lõpetas päeva 18355,00 punktil. S&P 500 sulgus 0,31% tõusuga 2163,79 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,43% kasvuga 5159,74 punktil.

 

Hetkel kuum