Kui muidu on käesolev aasta olnud professionaalsete börsimaaklerite jaoks üsnagi masendab, siis juuli pakkus uut lootust.
Suurte investeerimisfondide juhid rõõmustasid tugeva kasvu üle; 58% ületas Russell 1000 indeksi tähise, selgub Bank of America Merrill Lynchi andmetest. Keskmine juht nägi 4% tootlikkust kuus; Russeli üldine tootlikkus oli 3,8%.
Tootlikkus kasvas peale seda, kui turud taastusid
Brexiti-järgsest mahamüümisest. Sektorid, mida karistati Brexiti paanikast tingituna, näitasid tugevat kasvu, kuna turgude kindlustunne paranes ning peamised indeksid liikusid tagasi rohelisele territooriumile.
Tootlikkus oli positiivne hoolimata korrelatsioonist, mis jäi 34% ning ka sektorite tootlikkus oli madal.
“Osaliselt oli tegemist üsna hea kasumitehooajaga ning turgude üldine kindlustunne oli parem,” sõnas Bel Air Investment Advisorsi globaalsete aktsiate osakonna asepresident Aaron Jett.
Juunis olid edukaimad sektorid esmatarbekaupade, kommunaateenuste ning telekommunikatsioonisektorid.
Tehnoloogia ning tervishoid olid aga juhtivateks sektoriteks juulis; mõlemal sektoril on Jetti sõnul üha suurem roll aktiivsetes portfooliotes.
Fondijuhtidele on olnud käesolev aasta üks keerulisemaid aastaid seni. Kuigi juuli oli üsna hea kuu, ületas vaid 14% suurfondidest sellel aastal ootuseid.
Aktiivselt juhitud aktsiafondid kaotasid juunis 21,7 miljardit dollarit; Morningstari andmetel on see suurim kaotus alates 2008. aasta oktoobrist.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.