Hiina majandusaktiivsus langes juulis märgatavalt, investeeringute mahu kasv oli viimase 16 aasta aeglaseim.
Investeeringud kasvasid perioodil jaanuar kuni juuli üksnes 8,1% jagu. Analüütikud olid oodanud 8,8% suurust kasvu.
Commerzbanki arenevate turgude vanemanalüütik Zhou Hao lausus, et mure tagasihoidliku nõudluse pärast takistab investeeringuid.
Peale tagasihoidlike investeeringute näitajate langeb ka eksport. Selle taustal mõjub aga positiivsena endiselt tugev tarbimine. Sel nädalal avaldatud kaubandusandmetest selgub, et langenud on nii ekspordimahud kui ka impordimahud, mis viitab omakorda sellele, et välis- ja sisenõudlus kaotavad hoogu.
ANZi turuanalüütik David Qu lausus, et kuna tööstusvaldkond Hiinas näitab praegu üsna tagasihoidlikke tulemusi ning majanduski pole parima tervise juures, võib Hiina suunalt ilmselt oodata rahapoliitika lõdvendamist. Viimase jaoks Qu hinnangul ruumi on.
Hiina tööstustoodang kasvas juulis aastases võrdluses 6% võrra. Analüütikud olid oodanud 6,1% suurust kasvu. Jaemüük kasvas 10,2% võrra, möödunud kuul oli kasv 10,6%.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.