Kadi Neemre • 26. august 2016 kell 18:33

USA naftapuurtornide arv jäi muutumatuks

Foto: EPA

Nafta hinnad tegid täna volatiilse kauplemispäeva käigus tagasihoidliku tõusu seoses investorite reageeringuga Föderaalreservi juhi Janet Yelleni kommentaaridele ning Saudi Araabias toimunud raketirünnakuga.

Brenti oktoobri futuurid olid 49,60 dollarit barreli eest. USA toornafta barrel maksis 47,43 dollarit.

USA toonafta puurtornide hulk oli 406, selgub Baker Hughesi andmetest; aasta tagasi tegutses aktiivselt 675 naftapuurtorni.

Nafta hinnad tõusid täna peale raportit, mille kohaselt tabasid Jeemeni raketid Saudi-Araabia naftarajatisi.

Nafta ja maagaasi maaklerid on silma peal hoidnud ka troopilise tormi Gastoni mõjul, tõdedes, et torm võib muutuda orkaaniks, millel oleks mõju ka naftatootmisele.

Nõrgem dollar võib toetada nafta hindu, muutes dollaris kaubeldava nafta odavamaks nende riikide jaoks, mis kasutavad teisi valuutasid ning seeläbi tõuseks ka nõudlus nafta järele.

Sellel nädalal on nafta hinnad kukkunud siiski enam kui 1%, kuna Saudi-Araabia energiaminister purustas lootused, et maailma suurimad naftatootjad võiksid järgmisel kuul toimuval kohtumisel jõuda tootmise külmutamise osas üksmeelele.

“Me ei usu, et turgudel oleks vaja suurt sekkumist peale tootmise ja nõudluse vahekorra,” sõnas Saudi-Araabia energiaminister Khalid Al-Falih.

OPECi liikmed kohtuvad 26-28. septembril Alžeerias.

 

Hetkel kuum